“Latvijas pasts” izdod pastmarku Līgo svētku ziedu vainaga formā

0

AS “Latvijas pasts” izdod otro neregulārās formas pastmarku, kas šoreiz tapusi tradicionālā Līgo svētku ziedu vainaga formā, aģentūru LETA informēja kompānijas pārstāve Vineta Danielsone.

Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta ceturtdien Rīgas 10.pasta nodaļā Elizabetes ielā 41/43 no plkst.8 līdz 20.

Jaunā pastmarka ir neregulāras formas un veidota kā vainags, kas vīts no dažādiem Latvijas pļavās sastopamiem ziediem.

Pastmarkas nominālvērtība ir 0,5 eiro, kas atbilst vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Atšķirībā no vairākuma pastmarku Līgo vainaga pastmarkai ir pašlīmējošā pamatne.

Pastmarkas tirāža ir 500 000 eksemplāru, un līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1000 eksemplāru tirāžā. Pastmarkas un aploksnes dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Neregulāras formas pastmarkas filatēlijas pasaulē tiek uzskatītas par retumu, un Līgo vainags ir otrā “Latvijas pasta” izdotā šāda veida pastmarka. Pirmā neregulāras formas pastmarka tika izdota 2018.gadā, atzīmējot Latvijas valsts simtgadi.

“Latvijas pasts” nodrošina pasta pakalpojumu pieejamību Latvijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. “Latvijas pasts” ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā apmēram 3800 darbinieku.