Latvijas U-17 meiteņu basketbola izlase Pasaules kausa pusfinālā par piekto vietu cīnās ar Itāliju

0

Latvijas U-17 meiteņu basketbola izlase šodien Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā Pasaules kausa pusfinālā par 5.-9.vietu spēkojas ar Itālijas vienaudzēm.

Mača sākums paredzēts plkst.13.15, un to tiešraidē varēs vērot Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) oficiālajā “Youtube” kanālā.

Šī mača uzvarētāja par piekto vietu cīnīsies ar Japānu vai Spāniju.

Jau ziņots, ka Latvijas basketbolistes D apakšgrupā ar 51:65 zaudēja Kanādai, pēc tam ar 41:60 atzina Austrālijas pārākumu, bet tad ar 68:47 guva virsroku pār Angolu.

Savukārt astotdaļfinālā latvietes ar 72:58 uzvarēja Argentīnu, pirmo reizi vēsturē sasniedzot ceturtdaļfinālu, kurā tika piedzīvots smags zaudējums 43:67 Francijai.

Itālija turnīru sāka ar zaudējumu 48:68 ASV, bet pēc tam guva uzvaras 72:57 pār Ķīnu un 74:63 pār Mali. Ar divām uzvarām trīs spēlēs itālietes B apakšgrupā bija otrās un astotdaļfinālā ar 65:50 pārspēja mājinieces baltkrievietes, taču ceturtdaļfinālā tika piedzīvots zaudējums 46:64 Austrālijai.

Austrālija būs Latviju uzvarējušās Francijas pretiniece pusfinālā, bet par otru ceļazīmi uz finālu cīnīsies ASV un Ungārija.

Sacensību pirmajā posmā komandas aizvadīja pa trim spēlēm grupu turnīrā. Pēc tam sākās izslēgšanas spēles – vispirms astotdaļfināli, pēc tam ceturtdaļfināli par 1.-8.un 9.-16.vietu, kā arī vēlāk pusfināli un finālspēles.

Tieši neilgi pirms planētas meistarsacīkstēm Latvijas valstsvienība aizvadīja pārbaudes turnīru Liepājā ar spēcīgu komandu piedalīšanos. Starp tām bija arī apakšgrupas pretiniece Kanāda, kas tika pieveikta ar 62:47. Vēl šajā turnīrā Latvija ar 38:103 kapitulēja spēcīgajai ASV, kā arī ar 54:85 zaudēja Ķīnai.

Lielākā daļa no Latvijas U-17 izlases basketbolistēm aizvadītajā sezonā savas prasmes pilnveidoja, spēlējot Latvijas un Igaunijas apvienotajā čempionātā.

Jete Nulle jau startējusi piecos izlašu turnīros, bet Laura Meldere – četros. Vēl sešas meitenes pērn piedalījās ceļazīmes izcīnīšanā. Sastāvā ir arī četras debitantes.

Kaspara Mājenieka trenētā Latvijas izlase tiesības spēlēt Pasaules kausa izcīņā U-17 vecuma grupā ieguva pērn, izcīnot ceturto vietu Eiropas U-16 čempionātā.

U-17 Pasaules kausa izcīņā Latvijas bija pārstāvēta arī 2016.gadā, kad komanda ierindojās desmitajā vietā.

Pasaules kausa izcīņa U-17 izlasēm noslēgsies svētdien.

Latvijas U-17 meiteņu izlases sastāvs dalībai Pasaules kausa izcīņā:

Jete Nulle, Flēra Vīnerte (abas – “Rīga”/”Rīdzene”), Evelīna Fricsone, Anita Miķelsone (abas – “Rīga”/”TTP-1”), Ketija Vihmane, Betija Rudzīte (abas – 3.BJSS), Una Šteinharde, Eva Indriķe (abas – “Kolibri”/47.vsk), Paula Kļeščova, Elvija Veršele, Līna Loceniece (visas – “Liepāja”), Laura Meldere (“Rīga”/”TTP-1”, Venēcijas “Umana Reyer”, Itālija).