Latvijas U-18 izlases basketbolistes pret Vācijas vienaudzēm sāk dalību Eiropas čempionātā

0

Latvijas U-18 izlases basketbolistes šodien Itālijas pilsētā Udīnē ar spēli pret Vācijas vienaudzēm sāk dalību Eiropas čempionātā.

Cīņa sāksies plkst.19.45 pēc Latvijas laika, to tiešraidē translējot Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) oficiālajam “YouTube” kontam.

B apakšgrupas turnīrā Latvijas basketbolistes svētdien arī cīnīsies ar Slovēnijas, bet pirmdien ar Ungārijas izlasēm. Tikmēr trešdien astotdaļfinālā būs jāspēlē ar kādu no A apakšgrupas vienībām (Beļģija, Itālija, Horvātija, Zviedrija). Astotdaļfināla uzvarētājas turpinās cīnīties par medaļām, bet zaudētājas sacentīsies par 9.-16.vietu.

Komandā iekļautas Cēsu, Daugavpils, Jūrmalas, Liepājas, Rīgas 3. BJSS, kā arī basketbola skolu “Rīga”/”Rīdzene” un “Rīga”/TTP audzēknes. Četras spēlētājas – Aleksa Gulbe, Alise Markova, Māra Mote un Nikola Ozola – jūlija pirmajā pusē piedalījās Eiropas U-20 čempionātā, kur Latvija palika 11.vietā, bet Paula Kļeščova, Laura Meldere, Jete Nulle un Ketija Vihmane tikai pagājušajā nedēļā noslēdza dalību U-17 Pasaules kausa izcīņā, kur Latvija izcīnīja astoto vietu.

Gulbei, Motei un saspēles vadītājai Nullei šis būs jau septītais jauniešu čempionāts, Ozolai un Melderei – sestais, Markovai – piektais. Tāpat sastāvā ir arī trīs šādu turnīru debitantes.

Komandas galvenais treneris Ainārs Čukste Eiropas jaunatnes čempionātos regulāri strādā kopš 2001.gada, šai laikā divas reizes ar U-20 izlasi izcīnot bronzas medaļas, bet pirms diviem gadiem iegūstot ceļazīmi uz U-19 Pasaules kausa izcīņu.

Latvijas U-18 basketbolistes jūlija sākumā divos pārbaudes mačos piekāpās igaunietēm, pēc tam Baltijas kausā tika pārspētas Zviedrijas un Igaunijas vienaudzes, bet piedzīvots zaudējums lietuvietēm. Pēc tam tika aizvadītas vēl divas pārbaudes spēles ar lietuvietēm, un arī šajos dueļos tika atzīts pretinieču pārākums. Tiesa, optimālajā sastāvā Latvijas U-18 izlases meitenes bija tikai šīs nedēļas vidū.

Eiropas U-18 čempionāta piecas labākās izlases izcīnīs ceļazīmes uz nākamā gada U-19 Pasaules kausa izcīņu, savukārt trīs vājākās komandas izkritīs uz Eiropas čempionāta B divīziju.

Latvijas U-18 meiteņu basketbola izlases sastāvs startam Eiropas čempionātā:

Nikola Ozola, Jete Nulle, Klinta Dambrāne, Elizabete Zumenta, Māra Mote, (visas – “TTT Rīga – Juniores”), Ketija Vihmane, Agnese Radziņa (abas – 3.BJSS), Paula Kļeščova (“Liepāja”), Viktorija Ivanova (“Daugavpils Universitāte”), Aleksa Gulbe (“TTT Rīga”), Laura Meldere (Venēcijas “Umana Reyer”, Itālija) Alise Markova (“Rīgas Stradiņa Universitāte”).