Latvijas U-20 basketbolistes EČ pusfinālā par devīto vietu spēkojas ar Vācijas vienaudzēm

0

Latvijas U-20 izlases basketbolistes šodien Ungārijā Eiropas čempionāta (EČ) pusfināla spēlē par 9.-12.vietu tiekas ar Vācijas vienaudzēm.

Spēle Ungārijas pilsētā Šopronā sāksies plkst.18.30 pēc Latvijas laika. Maču tiešraidē varēs vērot Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) oficiālajā “Youtube” kanālā.

Mačā par devīto vietu šīs spēles uzvarētāja tiksies ar Beļģiju vai Poliju.

Jau ziņots, ka apakšgrupu kārtā Latvijas basketbolistes izcīnīja divas uzvaras trīs spēlēs un ieņēma otro vietu C apakšgrupā. Latvietes turnīru sāka ar 70:62 uzvaru pār Poliju, bet tad sekoja zaudējums 51:66 pret mājiniecēm – Ungārijas spēlētājām. Savukārt grupu kārtu Latvija noslēdza ar 71:60 pārspējot Horvātiju.

Tikmēr astotdaļfinālā trešdien Latvijas jaunās basketbolistes sīvā cīņā ar 73:77 zaudēja Nīderlandei, bet ceturtdaļfinālā par 9.-16.vietu ar rezultātu 75:74 apspēlēja krievietes, saglabājot vietu augstākajā divīzijā.

Savukārt vācietes turnīru sāka ar diviem zaudējumiem Krievijai (67:72) un Serbijai (64:71), bet pēc tam ar 82:65 uzvarēja Slovēniju. Astotdaļfinālā Vācijas basketbolistes ar 66:68 zaudēja Francijai, bet ceturtdaļfinālā par 9.-16.vietu ar 79:59 uzvarēja Horvātiju.

Astotdaļfinālā uzvarējušās komandas turpina cīņu par medaļām, kamēr zaudētājas cīnās par 9.-16.vietu, trīs pēdējo vietu ieguvējām zaudējot vietu augstākajā divīzijā.

Pārbaudes spēļu ciklu Latvijas izlase sāka 11.un 12.jūnijā, kad tika aizvadītas divas spēles pret Krieviju. Abos dueļos Latvija zaudēja, bet vēlāk piedzīvoja neveiksmi arī pret Lietuvu. Jūnija otrajā pusē Latvijas komanda divos mačos spēkojās pret Baltkrieviju, vispirms piedzīvojot zaudējumu un vēlāk izcīnot uzvaru, bet vēlāk sekoja divi panākumi pārbaudes mačos pret Čehijas vienaudzēm.

Dažādu iemeslu dēļ Eiropas čempionātā nevar spēlēt piecas basketbolistes – Janeta Rozentāle, Marianna Kļaviņa, Sabīne Lipe, Laura Grabe, Anda Kuzmina, kurām būtu svarīga loma komandā.

Desmit basketbolistes jau iepriekš ir spēlējušas Eiropas jaunatnes čempionātos un Pasaules kausa izcīņās, tai skaitā trīs jau startējušas U-20 konkurencē. Rekordiste ir Digna Strautmane, kurai šis ir jau desmitais oficiālais jauniešu turnīrs un ceturtais U-20 čempionāts. Trešo turnīru jaunatnes izlasēs aizvada Ilze Nordena, bet Līga Astra Kalniņa Eiropas čempionātā spēlē pirmo reizi. Tikai sešas spēlētājas jau sasniegušas vecuma maksimālo robežu.

Komandas galvenajam trenerim Aigaram Neripam ir bagāta pieredze, vadot valstsvienību un jaunatnes izlases. Eiropas U-20 čempionātā viņam šis ir ceturtais starts pēc kārtas. Otro gadu viņa palīgs ir Guntis Endzels, bet ceturto gadu asistē Anita Mikāle.

Eiropas čempionāts Ungārijas pilsētā Šopronā ilgs līdz svētdienai.

Eiropas čempionātā U-20 vecuma grupā pagājušajā gadā triumfēja Spānija, kas ir titulētākā komanda šajā turnīrā ar septiņām zelta medaļām. Savukārt Latvijas izlase ir izcīnījusi trīs bronzas medaļas, pēdējo iegūstot 2010.gadā, kad sacensības risinājās Latvijā.

Latvijas U-20 izlases sastāvs Eiropas čempionātam:

Maija Gertsone (“Oachita Baptist University”, NCAA), Nikola Ozola, Dinija Pāvelsone, Māra Mote, Luīze Šepte (visas – “TTT Rīga-Juniores”), Ilze Nordena (“Latvijas Universitāte”), Aleksa Gulbe (“TTT Rīga”), Digna Strautmane (Sirakjūsas Universitāte, NCAA), Līga Astra Kalniņa (“St.John Fisher College”, NCAA), Emīlija Krista Grava (“Liepājas papīrs”/LSSS), Alise Markova, Kristiāna Sprudzāne (abas – “Rīgas Stradiņa universitāte”).