“Latvijas Universitātes” basketbolisti apvienotā čempionāta mačā viesojas Raplā

0

“Latvijas Universitātes” (LU) komanda šodien “OlyBet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas regulārā čempionāta mačā izbraukumā tiekas ar Raplas “Avis Utilitas”.

Abu komandu duelis sāksies plkst.17, to tiešraidē pārraidot portālam “Delfi”.

Vienības kopvērtējuma tabulā atrodas gana līdzvērtīgās pozīcijās – Raplas klubs sešām uzvarām 15 spēlēs ir kopvērtējuma desmitajā vietā, kamēr LU guvusi četrus panākumus 14 mačos un ieņem 12.pozīciju, tāpēc abas komandas sezonas izskaņā varētu cīnīties par vietu izslēgšanas turnīrā.

“Avis Utilitas” sastāvā spēlē latvietis Ervīns Jonāts.

LU komandai apvienotajā čempionātā pašlaik ir trīs zaudējumu sērija, kamēr Raplas klubs gada pirmajā spēlē trešdien pārspēja “Valga-Valka”/”Maks&Moorits” basketbolistus.

Latvijas-Igaunijas līgas kopvērtējuma vadībā ar 16 uzvarām 17 mačos atrodas “Ventspils”, kamēr tai ar 14 uzvarām 16 spēlēs seko “VEF Rīga”, trešā ar 13 uzvarām 15 dueļos ir Tallinas “Kalev”/”Cramo”, bet ceturtā ar 11 panākumiem 16 cīņās ir “Ogre”. Aiz pirmā četrinieka ar deviņiem panākumiem 16 mačos seko Tallinas “TalTech” un Tallinas “Kalev”/TLU, kamēr septītā ar septiņiem panākumiem 14 spēlēs tagad ir “Tartu Universitāte”, bet tai ar deviņām uzvarām 18 mačos seko “Betsafe”/”Jūrmala”, noslēdzot pirmo astoņnieku.

Devītā ar astoņiem panākumiem 18 spēlēs ir Pērnavas “Sadam”, kamēr pirmo desmitnieku ar sešām uzvarām 15 spēlēs noslēdz Raplas “Avis Utilitas”, bet tai ar piecām uzvarām 16 cīņās seko “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”. 12.pozīciju ar četrām uzvarām 14 spēlēs ieņem “Latvijas Universitāte”, četri panākumi 15 mačos ir “Liepājai”, pie trim panākumiem 15 spēlēs tikusi “Valga-Valka”/”Maks&Moorits”, bet tabulu ar zaudējumiem visās 15 spēlēs noslēdz “Jēkabpils”/”SMScredit.lv”.

Jaunizveidotajā Latvijas un Igaunijas līgas čempionātā šosezon piedalās 15 komandas.

Turnīrā komandas aizvadīs divu apļu cīņas, pēc tam astoņām labākajām piedaloties izslēgšanas spēlēs, noskaidrojot četras finālturnīra jeb “Final Four” dalībnieces. Savukārt pēc tam notiks abu valstu čempionātu izslēgšanas turnīri.

Šogad par Latvijas čempioniem pirmo reizi kopš 2014.gada kļuva “Ventspils” basketbolisti, kas finālsērijā ar 4-2 pieveica pagājušās sezonas čempioni “VEF Rīga”. Savukārt Igaunijā triumfēja Tallinas “Kalev”/”Cramo”, kas finālsērijā ar 4-0 guva virsroku pār “Tartu Universitāti”.