Latvijas volejbola izlases treneris Kēls informē par gatavošanās procesu gaidāmajām Eiropas Sudraba līgas spēlēm

0

Rīga, 16.maijs, LETA. Latvijas vīriešu volejbola izlases galvenais treneris Avo Kēls šodien preses konferencē informēs par gatavošanās procesu gaidāmajām Eiropas Sudraba līgas spēlēm.

Preses konference risināsies Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas aktu zālē plkst.12.50.

Preses konferencē tiks paziņots, kurš būs Latvijas izlases kapteinis gaidāmajās cīņās.

Latvijas izlasei pirmā spēle Eiropas Sudraba līgā notiks jau 19.maijā Klāgenfurtē ar Austriju, bet pēc tam sekos cīņas ar Maķedoniju un Kosovu savā laukumā.

Kopumā Latvijas valstsvienība aizvadīs sešas grupu turnīra spēles, labākajai komandai nokļūstot finālčetrinieka sacensībā, kur jau ir iekļuvusi Maķedonija, kas ir labāko četru komandu turnīra rīkotāja.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Latvijas vīriešu volejbola izlasei gaidāmajā Eiropas Sudraba līgas turnīrā, visticamāk, būs jāiztiek bez viena no saviem līderiem Hermana Egleskalna, kuram ir nelielas veselības likstas.

Cenšoties popularizēt volejbolu Latvijas reģionos, Eiropas līgas spēles, kas notiks Latvijā, tiks aizvadītas Daugavpilī un Jelgavā, 23. un 26.maijā attiecīgi Maķedonijai un Kosovai viesojoties Daugavpilī, bet pēc tam Austrijas izlase 6.jūnijā tiks uzņemta Jelgavā.

Eiropas līgas turnīram šajā sezonā būs jauns formāts, jo tas tiks iedalīts Zelta un Sudraba līgās. Spēcīgākajā – zelta – līgā vadošās 12 izlases būs sadalītas trīs apakšgrupās, kamēr Sudraba līgā būs astoņas valstsvienības divās grupās. Pašas spēcīgākās izlases sacenšas Pasaules līgā.

Savukārt 2019.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā Latvija spēlēs vienā apakšgrupā ar Izraēlu, kā arī Kēla dzimteni Igauniju. Kvalifikācijā izlases tika sadalītas septiņās apakšgrupās, piecās esot pa četrām, bet divās – pa trim izlasēm. Atlase sāksies šī gada augustā, pēc divu apļu turnīra finālturnīram kvalificējoties visu grupu uzvarētājām, kā arī piecām labākajām otro vietu ieguvējām. Lai noteiktu otrās labākās izlases, “lielajās grupās” netiks ņemtas vērā spēles ar ceturtajā vietā palikušajām komandām.

Latvijas izlases kandidāti Eiropas līgas spēlēm:

Deniss Petrovs (Ļeņingradas apgabala “Dinamo”, Krievija), Edvīns Skrūders, Armands Āboliņš (abi – Jēkabpils “Lūši”), Ruslans Sorokons (“Altay”, Kazahstāna), Romāns Saušs, Edvarts Buivids (abi – Dīrenas “Powervolleys”, Vācija), Toms Vanags (“Usti nad Labem”, Čehija), Aleksandrs Kudrjašovs (“Jovens Fonte Bastardo”, Portugāle), Atvars Ozoliņš, Kristaps Platačs (abi – “Limbaži”/MSĢ), Reinis Pekmanis (“Martigues”, Francija), Toms Švans (“Parnu”, Igaunija), Andrejs Zavorotnijs, Andis Cimoška (abi – RTU/”Robežsardze”), Edgars Ivanovs (Karēlijas “Hurmos”, Somija).