LBS valde apstiprina septiņu pašmāju klubu pieteikumus Latvijas un Igaunijas apvienotajam čempionātam

0

Latvijas Basketbola savienības (LBS) un Igaunijas Basketbola federācijas (EK) valdes apstiprinājušas 14 vīriešu basketbola klubu pieteikumus līdzdalībai augstākā līmeņa sacensībās – Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas 2018./2019. gada čempionātā, vēsta LBS.

LBS valde apstiprinājusi septiņu Latvijas kubu pieteikumu. No pašmāju vienībām Latvijas – Igaunijas līgā spēlēs “Ventspils”, “VEF Rīga”, “Jūrmala”, “Ogre”, “Latvijas Universitāte”, “Liepāja” un “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”.

Astotajam klubam – “Jēkabpilij” – dota vēl nedēļa, lai nostiprinātu pieteikumu.

LBS valde neapstiprināja “Ķekavas” pieteikumu, kas vairākos parametros neatbilst Latvijas – Igaunijas līgas prasībām. Ja klubs sadarbībā ar pašvaldību novērsīs trūkumus, tam būs iespēja turnīram pievienoties nākamajā sezonā.

Arī EK šobrīd apstiprinājusi septiņu klubu pieteikumus. Ziemeļu kaimiņus turnīrā pārstāvēs Tallinas “Kalev”/”Cramo”, “Tartu Universitāte”, “Rapla”, “Parnu Sadam”, “Valga”/”Valka”, TTU KK un “TLU Kalev”.

Pamatturnīrā no 29.septembra līdz 2019. gada 23.martam komandas sacentīsies divu apļu turnīrā.

Pamatturnīra astoņas labākās komandas kvalificēsies apvienotās līgas izslēgšanas turnīram. No 27.marta līdz 2.aprīlim notiks kvalifikācijas spēles, kurās piedalīsies komandas no labākā astotnieka, divu spēļu summā noskaidrojot finālčetrinieka turnīra dalībniekus.

Finālčetrinieka turnīrs notiks 5. un 6.aprīlī, bet 10.aprīlī sāksies Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīrs, kurā piedalīsies sešas labākās komandas pēc Latvijas – Igaunijas līgas pamatturnīra rezultātiem.

Šogad par Latvijas čempioniem pirmo reizi kopš 2014.gada kļuva “Ventspils” basketbolisti, kas finālsērijā ar 4-2 pieveica pagājušās sezonas čempioni “VEF Rīga”. Savukārt Igaunijā triumfēja Tallinas “Kalev”/”Cramo”, kas finālsērijā ar 4-0 guva virsroku pār “Tartu Universitāti”.