“LDZ Cargo”/DFA futbolisti ar vēl vienu zaudējumu noslēdz dalību UEFA Reģionu kausa turnīrā amatieru komandām

0

Pagājušās sezonas Latvijas otrās līgas (trešās spēcīgākās) čempionvienība futbolā “LDZ Cargo”/DFA otrdien ar vēl vienu zaudējumu noslēdza dalību UEFA Reģionu kausa otrās kārtas turnīrā amatieru komandām.

“LDZ Cargo”/DFA Horvātijas pilsētā Dugo Selo turnīra pēdējā spēlē ar 1:3 (0:1) zaudēja Lietuvas vienībai “Nevēžis”.

Daugavpils klubs jau spēles otrajā minūtē ielaida vārtus, bet 69.minūtē zaudēja ar 0:2. Trīs minūtes vēlāk Sergejs Travkins ar realizētu 11 metru soda sitienu starpību samazināja, bet pirmspēdējā minūtē “LDZ Cargo”/DFA ielaida arī trešos vārtus.

Jau ziņots, ka pirmajās divās turnīra spēlēs Latvijas amatieri zaudēja ar graujošiem rezultātiem, jo ar 0:8 kapitulēja Francijas vienībai “Ligue de Normandie” un ar 0:8 piekāpās mājinicei “Zagreb”.

Daugavpils klubs četru komandu turnīrā palika pēdējā vietā, kamēr uzvarēja “Ligue de Normandie” vienība, kas tika nākamajā kārtā.

Tāpat “LDZ Cargo”/DFA otrdien piedzīvoja citus nepatīkamus jaunumus, jo Latvijas Futbola federācijas Disciplinārlietu komisija (LFF DK) vienībai atņēma 18 punktus otrās līgas čempionātā, jo Daugavpils vienība šosezon sešos mačos pārkāpa spēlētāju statusa un pāreju notikumus.

“LDZ Cargo”/DFA rindās spēlēja Ņikita Zadorogins, kurš vienlaikus ir reģistrēts arī Krievijas Futbola savienības futbola klubā “Vityaz”.

FIFA reglamenta par spēlētāju statusu un pārējām 5.pants, kā arī LFF reglamenta par spēlētāju statusu un pārejām p.3.1.4. nosaka, ka spēlētājs vienlaicīgi drīkst būt reģistrēts tikai vienā futbola klubā. Apstāklis, ka spēlētājam ir gan Krievijas, gan Latvijas pilsonība, šādu aizliegumu neietekmē. Tātad spēlētāja vienlaicīga reģistrācija kā spēlētājam gan Krievijas klubā, gan Latvijas klubā ir aizliegta.

Par šādu pārkāpumu “LDZ Cargo”/DFA varēja šķirties no 36 punktiem, taču LFF DK lēma anulēt tos punktus, kas tika izcīnīti Zadoroginam dodoties laukumā.

Pirrms punktu atņemšanas “LDZ Cargo”/DFA ar 34 punktiem bija Latvijas otrās līgas Latgales reģiona turnīra līdere, bet tagad ar 16 punktiem ir ceturtā.

UEFA Reģionu kausā cīnās 39 Eiropas valstu amatieru komandas. Otrajā kārtā 32 klubi ir sadalīti astoņās grupās, katras grupas uzvarētājiem iegūstot ceļazīmi uz finālturnīru.

UEFA Reģionu kausa pamatnoteikums ir tāds, ka komandā drīkst spēlēt tikai tie futbolisti amatieri, kuriem līdz šim nekad dzīvē nav bijis noslēgts līgums ar kādu profesionālu futbola klubu. Sacensībās jāievēro arī noteikts vecuma ierobežojums, proti, spēlēt drīkst futbolisti, kuri nav vecāki par 40 gadiem un jaunāki par 19 gadiem.

Turnīrs notiek ik pēc diviem gadiem. Aizpērn Latviju pārstāvēja Rīgas “Caramba”, kas trīs spēlēs vienu reizi cīnījās neizšķirti un cieta divus zaudējumus.