Leļļu teātris dosies viesizrādēs uz Lielbritāniju ar iestudējumu “Tuntuļu Jurītis”

0

Latvijas Leļļu teātris no 1.jūnija līdz 3.jūnijam Lielbritānijā izrādīs Ģirta Šoļa iestudējumu “Tuntuļu Jurītis”, kas pirmizrādi piedzīvoja pagājušā gada rudenī, aģentūru LETA informēja leļļu teātra pārstāve Rūta Petrauska.

Izrādes notiks 1.jūnijā plkst.18 Sautportas centrā “The Grace Centre”, 2.jūnijā plkst.11 Vulverhemptonas jaunatnes un izglītības centrā “Park Village” un plkst.18 muižā “Straumēni”, Katorpā, kā arī 3.jūnijā Londonas “Daugavas Vanagu namā”.

“”Tuntuļu Jurītis” ir pasakains un aizraujošs stāsts par apķērīgu lauku zēnu, kurš iekļūst gan neticamos piedzīvojumos, gan nepatikšanās, no kurām gan vienmēr izkuļas ar veselu ādu. Asprātīgie pantiņi, kuros dzirkstī Albertam Kronenbergam tik raksturīgais vieglums un ironija, ir latviešu literatūras bagātība, kuras šarmu režisors Šolis ienesis arī izrādē,” iestudējumu aprakstīja Petrauska.

Izrādes radošajā komandā kopā ar režisoru darbojušies arī mākslinieki Reinis Pētersons un Rūta Briede, kā arī komponists Mikus Frišfelds, bet tēlus iedzīvina aktieru ansamblis – Arnita Jaunzeme, Dace Vītola un Pēteris Galviņš.