LFF sekmīgi vienojusies par darba attiecību pārtraukšanu ar Starkovu

0

Latvijas Futbola federācija (LFF) trešdien oficiāli vienojusies par darba attiecību pārtraukšanu ar nu jau bijušo valstsvienības galveno treneri Aleksandru Starkovu, ziņo organizācija.

Abas puses vienojušās, ka Starkovam pilnā apmērā tiks izmaksāta līgumā paredzētā kompensācija.

LFF valde pilnvarojusi federācijas prezidentu Kasparu Gorkšu slēgt attiecīgu vienošanos ar Starkovu par darba tiesisko attiecību izbeigšanu un kompensācijas izmaksu, kas paredz kompensācijas izmaksas pārtraukšanu gadījumā, ja bijušais Latvijas izlases galvenais treneris attiecīgajā termiņā stāsies darba attiecības ar kādu uzņēmumu vai organizāciju ar noteiktiem finansiālajiem nosacījumiem.

Sagaidāms, ka pēc darba attiecību izbeigšanas ar LFF Starkovs atgriezīsies organizācijas valdē.

Pašlaik 62 gadus vecais Starkovs no Latvijas izlases galvenā trenera amata tika atbrīvots aprīļa sākumā – neilgi pēc tam, kad valstsvienība bija pārbaudes spēlē piedzīvojusi apkaunojošu zaudējumu Gibraltāram. Viņa vietā pie valstsvienības stūres stājās somu speciālists Miksu Pātelainens.

Pirmo reizi par Latvijas valstsvienības galveno treneri Starkovs kļuva 2001.gada vasarā, komandu vadot līdz 2004.gada beigām. Šajā posmā tika sasniegts līdz šim lielākais panākums Latvijas futbola izlases vēsturē, jo komanda kvalificējās un spēlēja 2004.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā Portugālē. Savukārt atkārtoti viņš amatu pārņēma 2007.gada aprīlī, bet pēc sešiem gadiem viņu nomainīja Pahars.

Pēc tam 2016.gada februārī Starkovs kļuva par vienu no Pahara asistentiem, bet pie valstsvienības stūres viņš jau trešo reizi atgriezās 2017.gada aprīlī.

Tāpat aizvadītajā LFF valdes sēdē turpinājās iepriekš uzsāktā diskusija par federācijas Ētikas kodeksa satura pilnveidošanu. Pēc virknes papildinājumu ieviešanas atjaunojamais kodekss trešdien apstiprināts tā projekta versijā, bet laika posmā līdz septembrim to plānots koriģēt atbilstoši izmaiņām LFF pārvaldes modelī, kā arī papildināt atbilstoši labākajai praksei un piemēriem citās organizācijās. Septembrī paredzēta Ētikas kodeksa galējās redakcijas apstiprināšana un tā tālāka salāgošana ar LFF statūtiem.

Pēc izmaiņām organizācijas vadībā valde trešdien apstiprināja jauno sastāvu komisijai, kas ir atbildīga par LFF biedru kandidātu un biedru kandidātu pretendentu izvērtēšu. Komisijas sastāvā iepriekšējo federācijas ģenerālsekretāru Jāni Mežecki tās vadītāja postenī nomainījis Gorkšs, bet pārējais komisijas sastāvs paliek nemainīgs – Dainis Kazakevičs, Artūrs Saļņikovs, Arturs Gaidels un Andris Treimanis.