Lietus palīdzējis ierobežot ugunsgrēku Ādažu poligonā

0

Pirmdienas vakarā lijušais lietus palīdzējis ierobežot Ādažu poligonā izcēlušos ugunsgrēku, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts meža dienesta (VMD) Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Viņš sacīja, ka ugunsgrēka vietā lietus sācis līt pēc plkst.22, un uzreiz bijis redzams, ka tas diezgan efektīvi slāpē liesmas, apturot to tālāku izplatīšanos. Šorīt tiks apsekots degušās teritorijas perimetrs, lai pārliecinātos, ka liesmas vairs neizplatās tālāk, informēja Jaunķiķis.

Uz jautājumu par ugunsgrēka platību VMD pārstāvis pagaidām precīzi atbildēt nevarēja, vien atzina, ka tā noteikti ir lielāka par 300 hektāriem.

Kā ziņots, ugunsgrēks Ādažu poligonā izcēlās ap svētdienas pusdienlaiku. Tobrīd atsevišķos laukumos dega virsāji, sausā zāle un sūnas.

Neraugoties uz sākotnēji veiksmīgo ugunsgrēka lokalizēšanu, pirmdienas pēcpusdienā, palielinoties vējam, liesmas tomēr izlauzās ārpus ierobežotās teritorijas.

Ugunsgrēka likvidācijas darbos piedalās VMD, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Nacionālie bruņotie spēki (NBS), sabiedroto karavīri, zemessargi, kā arī brīvprātīgie ugunsdzēsēji no Inčukalna brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības. Dzēšana notiek arī no NBS Gaisa spēku helikoptera, kurš vienā reizē speciālā maisā var uzņemt aptuveni trīs tonnas ūdens.