Lietuvas prezidents dodas divu dienu vizītē uz Vāciju

0
2018-09-17, Gitanas Nausėda skelbia savo sprendimą dėl dalyvavimo prezidento rinkimuose. 2018 m. Rugsėjo 17 d.

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda trešdien dodas divu dienu vizītē uz Vāciju, kur viņam paredzētas tikšanās ar kancleri Angelu Merkeli un prezidentu Franku Valteru Šteinmeieru, paziņojis prezidenta birojs.

Vizītes laikā galvenā uzmanība tiks veltīta aizsardzībai, Eiropas Savienības darba kārtībai un divpusējai sadarbībai ekonomikas, finanšu pakalpojumu un inovāciju jomā.

“Vācija ir viena no svarīgākajām Lietuvas partnerēm Eiropā aizsardzības un drošības jomā un ekonomikā. Ļoti būtisks ir šīs valsts atbalsts Lietuvas drošības garantēšanā – Vācija Lietuvā vada [NATO] paplašinātās klātbūtnes spēkus. Mūsu tirdzniecības un ekonomisko attiecību attīstībai, sadarbībai finanšu pakalpojumu un inovāciju jomā arī turpmāk jāsaglabā prioritāra loma un jāpieņemas spēkā,” norādījis prezidents.

Tikšanos laikā paredzēts skart arī jautājumus, kas saistīti ar enerģētisko drošību, Baltkrievijā pie Lietuvas robežas topošās Astravjecas atomelektrostacijas problemātiku un Eiropas Savienības kaimiņattiecību politiku.

Trešdien Lietuvas prezidents tiksies ar Vācijas kancleri, lai apspriestu drošības un aizsardzības politikas jautājumus, valstu stratēģiskās komunikācijas vadlīnijas un soļus enerģētiskās neatkarības nodrošināšanai.

Nausēda kopā ar dzīvesbiedri Diānu Nausēdieni noliks vainagu pie Berlīnes mūra memoriāla, apmeklēs memoriāla muzeju un Lietuvas vēstniecībā tiksies ar Vācijas lietuviešu kopienas pārstāvjiem.

Ceturtdien viņam paredzēta tikšanās ar Vācijas prezidentu Franku Valteru Šteinmeieru, kuras laikā iecerēts runāt par to, kā stiprināt transatlantiskās attiecības, kurām ir liela nozīme pienācīgu aizsardzības spēju nodrošināšanā, kā arī par iespējamajām investīcijām aizsardzības jomā. Abu valstu prezidenti pievērsīs uzmanību drošības politikai, gaidāmajam NATO samitam, Krievijas un Austrumu partnerības jautājumiem.

Šī būs jau trešā Lietuvas prezidenta ārvalstu vizīte kopš stāšanās amatā jūlija vidū. Pēc inaugurācijas Nausēda kā pirmo kaimiņvalsti apmeklēja Poliju un drīz pēc tam arī Latviju.