LMT apgrozījums deviņos mēnešos pieaudzis par 6%

0

Mobilo sakaru operatora “Latvijas mobilais telefons” (LMT) apgrozījums šogad deviņos mēnešos bija 157 miljoni eiro, kas ir par 6% vairāk nekā šajā periodā pērn, aģentūru LETA informēja kompānijā.

Tāpat 2018.gada deviņos mēnešos augusi LMT rentabilitāte jeb EBITDA (peļņa pirms procentu, nodokļu, nolietojuma un amortizācijas atskaitījumiem), tai sasniedzot 50 miljonus eiro, kas ir par 3,7% vairāk nekā pagājušā gada deviņos mēnešos.

Pēc kompānijas pārstāvju vēstītā, LMT izaugsmi veicina arvien augošais pieprasījums pēc mobilā interneta pieslēgumiem gan mājās, gan darbā, kur līdz šim tradicionāli izmantots fiksētais internets. Lai to nodrošinātu, palielināta mobilo sakaru tīkla kapacitāte. Šogad tīkla un pakalpojumu attīstībā LMT investēs vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Tāpat kompānijā norādīja, ka turpinās gatavošanās darbi jaunās mobilo sakaru paaudzes 5G tīkla ieviešanai – LMT uzstādījis vairāk nekā 100 darbam gatavu 5G bāzes staciju.

“Ar 4G esam vieni no pašiem labākajiem pasaulē gan pēc mobilā interneta pieejamības, gan pēc vidējā mobilā interneta patēriņa, ko Latvijas iedzīvotāji ikdienā izmanto. Tas ir pārliecinošs pamats, ka būsim līderi arī ar 5G. LMT mērķis ir nodrošināt maksimālu gatavību 5G prototīklu ieviešanai jau 2019.gadā, tiklīdz būs pieejamas 5G gala iekārtas patērētājiem,” sacīja LMT prezidents Juris Binde.

Pieslēgumu skaits šogad septembrī LMT sasniedza 1,3 miljonus.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka LMT apgrozījums pagājušajā gadā pieauga par 3,7% salīdzinājumā ar 2016.gadu un bija 163,664 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa palielinājās par 26,2% – līdz 30,674 miljoniem eiro.

LMT reģistrēts 1992.gadā kā pirmais mobilo sakaru operators valstī. Kompānijas kapitālā pa 24,5% akciju pieder “Sonera Holding” un “Telia Company”, pa 23% akciju pieder “Lattelecom” un Latvijas Valsts radio un televīzijas centram, bet 5% – Privatizācijas aģentūrai.