LTRK ar VID ģenerāldirektora amata kandidātu vienojas vēl vairāk stiprināt savstarpējo sadarbību

0
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata kandidāts, bijušais Latvijas Televīzijas valdes loceklis Māris Skujiņš preses konferences laikā Ministru kabinetā.

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) pirmdien, 4.jūnijā, tikās ar Valsts Ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata kandidātu Māri Skujiņu un pārrunāja turpmāko iestādes attīstību, galvenos uzdevumus un sadarbību ar biedrību.

Viņš apstiprināja, ka būtiski domāt par iekšējo pārmaiņu turpināšanu VID, pirmkārt, domājot par procesu optimizēšanu, kā arī skaidriem kritērijiem, vērtējot darbinieku paveikto. M.Skujiņš norādīja, ka ikvienam VID strādājošajam ir jāzina, kādas ir iestādes galvenās vērtības un mērķi, tāpat jāsaprot, kādēļ un par kādiem sasniegumiem tiek maksāts atalgojums.

Būtiski arī tas, kā VID strādā ar nodokļu maksātājiem jeb klientiem, jo jāceļ servisa kvalitāte, radot apstākļus, ka sadarbība ir ērta un ātra. Savukārt tiem, kuri krāpjas, jāsaņem adekvāts sods.

M.Skujiņš apstiprināja, ka, apstiprināšanas gadījumā, viņš turpinās pašreiz izveidoto sadarbību starp VID un LTRK, nodrošinot regulāras tikšanās, mediācijas procesu, kā arī informācijas apmaiņu, lai izvairītos no konfliktsituācijām. “Tikšanās laikā guvām apstiprinājumu, ka kandidātam ir vēlme un spēja attīstīt VID, kā arī sadarbība ar LTRK ir būtiska, tādējādi meklējot labākos risinājumus tautsaimniecības attīstībai,” saka LTRK prezidents Aigars Rostovskis.

LTRK jau ilgstoši pauž viedokli, ka nepieciešams veidot labāku sadarbību starp uzņēmējiem un valsts pārvaldi, mazinot birokrātiju, kā arī veicot tādas reformas, kas nes būtiskus uzlabojumus Latvijas tautsaimniecības attīstībai. Tāpat 2016.gadā ar Ministru prezidentu Māri Kučinski tika parakstīta vienošanās, ka VID nepieciešamas būtiskas reformas, kas ietver kā darbinieku skaita mazināšanu, tā arī procesu pārskatīšanu un motivējošu atalgojumu noteikšanu. LTRK bija izveidojusies laba sadarbība ar iepriekšējo VID ģenerāldirektori Ilzi Cīruli, noslēdzot arī sadarbības līgumu, kas paredzēja regulāru tikšanos organizēšanu, mediāciju ar uzņēmumiem un apmaiņu ar informāciju, tādējādi risinot problēmsituācijas, kas radušās biedriem, kā arī veiksmīgi attīstot un realizējot principa Konsultē vispirms ieviešanu praksē.