Lucavsalā izspēlēs terorisma uzbrukumu, ar auto iebraucot cilvēku pūlī

0

Ceturtdien Drošības policijas (DP) organizētajās ikgadējās pretterorisma mācībās Lucavsalā, Rīgā, izspēlēs terorisma uzbrukumu, ar auto iebraucot cilvēku pūlī, šodien žurnālistus informēja DP priekšnieka vietnieks Ēriks Cinkus.

Viņš uzsvēra, ka, lai arī Latvijā terorisma draudu līmenis joprojām ir zems, tomēr, ņemot vērā pēdējā laika terorisma uzbrukumus Eiropā, terorisms saglabājas kā viens no galvenajiem drošības izaicinājumiem.

“Analizējot pēdējo gadu teroraktus Eiropā, DP nolēma šogad pretterorisma mācībās ar nosaukumu “Pūlis 2018″ izspēlēt uzbrukumu, kad terorists ar auto iebrauc cilvēku pūlī,” sacīja Cinkus. Lucavsala izvēlētā, jo tajā esot droši veikt pretterorisma mācības, kā arī Lucavsala atrodas tuvu Rīgas centram un tajā tiek rīkoti masu pasākumi.

Kopumā pretterorisma mācībās piedalīsies ap 300 cilvēku no DP, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, ģenerālprokuratūras, Rīgas pašvaldības policijas u.c. iestādēm. Tāpat pirmo reizi šādās apmācībās piedalīsies Ārlietu ministrijas pārstāvji, lai pārbaudītu savas spējas terorisma gadījumā sniegt konsulāro palīdzību.

Aicināts atklāt pretterorisma mācību scenārija detaļas, Cinkus norādīja, ka pretterorisma mācības dienas pirmajā pusē ir aktīvajā fāzē, tikmēr detaļas netiks atklātas. Tomēr viņš norādīja, ka mācībās tiek ņemta vērā iepriekšējā pieredze Eiropā, kad teroristi ar auto iebrauc cilvēku pūlī.

Pēc Cinkus teiktā, pretterorisma mācībās tiks pārbaudīta virkne procedūru un valsts iestāžu gatavība reaģēt uz notikušo, jo iepriekšējo gadu pretterorisma mācību pieredze liecina, ka nepieciešams stiprināt amatpersonu spējas terorisma situācijā.

“Pārbaudīsim ierašanos notikuma vietā, tās lokalizāciju, tehnikas izmantojumu, komandu vadības spējas, neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu, potenciālo teroristu aizturēšanas procesu utt.,” informēja DP pārstāvis.

Jau ziņots, ka Rīgā šodien notiks Drošības policijas (DP) organizētas ikgadējās pretterorisma mācības, kurās pārbaudīs pretterorisma pasākumos iesaistīto valsts institūciju spējas reaģēt gadījumā, ja ir noticis teroristiska rakstura incidents cilvēku masveida pulcēšanās vietā, aģentūru LETA informēja DP.

Mācībās piedalīsies DP, Valsts policijas, Nacionālo bruņoto spēku, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Valsts robežsardzes, Ģenerālprokuratūras, Ārlietu ministrijas, kā arī Rīgas Pašvaldības policijas pārstāvji.

DP regulāri sadarbībā ar citām pretterorisma pasākumos iesaistītajam institūcijām organizē dažāda mēroga pretterorisma mācības, kurās tiek pārbaudītas spējas reaģēt uz atšķirīgiem terorisma incidentiem. Pamatojoties uz mācību rezultātā gūtajiem secinājumiem, tiek pilnveidoti rīcības mehānismi un sadarbības procedūras, lai nodrošinātu iespējami labāku pretterorisma pasākumos iesaistīto institūciju gatavību reaģēt terorisma draudu gadījumā.