Maija beigās Rīgā notiks pasākums biznesa uzsācējiem – “Starta diena”

0

Rīga, 17.maijs, LETA. Latvijas Universitātes Dabaszinātņu centrā Jelgavas ielā 1, Rīgā, 31.maijā notiks bezmaksas pasākums jaunajiem uzņēmējiem – “Starta diena”, aģentūru LETA informēja AS “Attīstības finanšu institūcija “Altum”” (“Altum”).

“Starta diena” piedāvās vispusīgu saturu, sākot ar informāciju par atbalsta iespējām jaunajiem uzņēmējiem līdz pat “ātrajiem randiņiem” ar vadošajiem biznesa jomas ekspertiem un konsultantiem.

Uz pasākumu var ierasties ikviens interesents, kuram ir biznesa ideja un vēlme to īstenot, kā arī ikviens uzņēmums vecumā līdz pieciem gadiem, kas meklē izaugsmes iespējas. Pasākuma apmeklētāji varēs uzzināt, kādas atbalsta iespējas jaunam biznesam sniedz valsts, kā pārdomāti plānot un finansēt ideju, iedvesmoties no vadošajiem biznesa ekspertiem, kā arī nodibināt noderīgus kontaktus.

“Starta dienu” rīko “Altum” un Ekonomikas ministrija, tā norisināsies no plkst.10 līdz 15.

Seminārā ar mācību lekcijām uzstāsies pieredzējuši uzņēmēji, biznesa konsultanti – “Tech Hub” līdzdibinātājs Ernests Štāls par to, kā prezentēt savu ideju; mārketinga aģentūras “Infinitum” dibinātājs un zīmolvedības eksperts Egils Boitmanis par biznesa jēgu un pārdošanas rīkiem; “Altum” Rīgas reģiona vadītāja Diāna Karacejeva par biznesa idejas pārdomātu finansēšanu. Savukārt ar uzņēmējdarbības pieredzes stāstiem un padomiem dalīsies vairāki uzņēmēji – Zane Gusta (“LavenderVilla”), Jānis Jātnieks (“WIDE virtuālā klīnika”), Dace Draveniece (“Muhamors”), Enno Ence (“Milzu!”), kā arī komiķis Rūdolfs Kugrēns, kura dzīvesveids ir viņa bizness.

Pasākumā būs arī “ātrie randiņi” ar vadošajiem dažādu nozaru ekspertiem, kas sniegs individuālas konsultācijas par konkētiem jauno uzņēmēju jautājumiem vai problēmsituācijām. “Ātro randiņu” ekspertu vidū būs LatBAN pārstāvis Juris Birznieks (par biznesa modeļa izveidi un finansēm), Ideju un inovāciju institūta pārstāve Elīna Miķelsone (par biznesa idejas formulēšanu), biznesa koučs Dāvids Štēbelis, “Grant Thornton Baltic” partnere Ilze Palmbaha (par grāmatvedības jautājumiem) un citi. Tematu loks, par ko varēs konsultēties, ir ļoti plašs, ieskaitot mārketingu, komunikāciju sociālajos tīklos, eksportu, zīmolvedību, e-komerciju, start-up veidošanu, biznesa finansēšanu. Pilns ekspertu saraksts būs pieejams “Altum” mājas lapā notikumu sadaļā. Pasākuma dienā, reģistrācijas laikā, dalībnieki būs aicināti reģistrēties pie ekspertiem, ar kuriem vēlas tikties “ātrajā randiņā”.

“Starta dienas” dalībniekiem būs iespēja vienuviet sastap valsts un privātās organizācijas, kuras var būt noderīgas biznesa uzsācējiem. Kopumā pasākuma apmeklētājus individuāli konsultēs eksperti no vairāk nekā 15 organizācijām: “Altum”, Valsts ieņēmumu dienesta, Uzņēmumu reģistra, Nodarbinātības valsts aģentūras, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra, “Startin.lv”, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, “Francity”, “Francorp”, Izglītības un zinātnes ministrijas, komercbankām un citām organizācijām.