Makrons aicina pēc EP vēlēšanām izstrādāt “vispārējo Eiropas konvenciju”

0

Francijas prezidents Emanuels Makrons aicina pēc Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām izstrādāt “vispārējo Eiropas konvenciju” tuvākajiem pieciem gadiem, lai pretotos ASV, Ķīnas un Krievijas ietekmei.

Eiropa nevar atļauties greznību neko nedarīt, paziņoja Makrons intervijā 40 Francijas reģionālajiem izdevumiem, kas publicēta otrdien.

“Vai nu mēs izlemsim sadalīties un kļūsim par laukumu, kuru varēs ietekmēt ķīnieši, krievi un amerikāņi un spēlēt savu spēli, vai arī mēs izlemsim atjaunot kontroli un būt suverēniem,” pavēstīja Makrons.

Krievi un amerikāņi “vēl nekad nav tik uzstājīgi” finansējuši labējā spārna partijas, norādīja Makrons, pieminot arī ASV prezidenta Donalda Trampa bijušā padomnieka Stīva Banona sakarus ar labējiem populistiem Francijā.

Makrons gaidāmās EP vēlēšanas nodēvēja par svarīgākajām kopš 1979.gada, norādot uz “eksistenciāliem draudiem Eiropas Savienībai”. Viņš aicina pēc vēlēšanām valstu vadītājiem un valdībām, jaunajiem izpildvaras un likumdošanas varas pārstāvjiem kopā ar pilsoņiem izstrādāt Eiropas stratēģiju tuvākajiem pieciem gadiem.