Mākslas un amatniecības izstāde “Radošā dominante. Svētki” Rīgas Sv. Pētera baznīcā

0

No 1. septembra līdz 23. septembrim Rīgas Sv. Pētera baznīcā būs apskatāma mākslas un amatniecības izstāde “Radošā dominante. Svētki”. 

Izstāde “Radošā dominante. Svētki” ir tautas mākslas meistaru, profesionālu amatnieku, mākslinieku un dizaineru dāvana mūsu Latvijai dzimšanas dienā. Mēdz sacīt, ka Laimesputns savienojot Zemi un Debesis, sievišķo un vīrišķo, pastāvīgo un mainīgo. Laimesputns ir izstādes ideja, sajūta un tiekšanās pēc tā, ko nevaram nosaukt vārdā, bet varam parādīt savos darbos. Vai tas ir talants, prasmes, laime, spēja radīt, ambīcijas, piederība, ticība, pieskāriens, vai kā citādi. Neizskaidrojamā vēlēšanās krāšņo Laimesputnu ieraudzīt un notvert ir individuāls redzējums par krāsaino pasauli. Šoreiz izstādes autoriem ir uzdevums ielikt savos darbos šī redzējuma sajūtu, piesātinātu ar nacionālu un tradicionālu kolorītu, atbilstošu vēstījumam – Es esmu Latvija. 

Izstāde ir viens no starpdisciplināru mākslas un amatniecības izstāžu cikla “Radošā dominante” pasākumiem. Latvijā ir maz organizētu izstāžu mākslas un amatniecības jomā, kas vistiešāk un vienkopus uzrādītu radošos sasniegumus dekoratīvi lietišķās mākslas sektorā. Ekspozīcija paredzēta dažādām interesēm: gan tiem, kuri tikko sāk atklāt mākslas pasauli, gan tiem, kuriem māksla un amatniecība ir darbs, aicinājums un dzīvesveids.

Izstādē aplūkojami vairāk kā 200 autoru darbi – keramikas, tekstiliju, metāla, koka, ādas, stikla un citās materiālu apstrādes tehnikās, kurus vieno sadarbība jaunu mākslas, dizaina vai daiļamatniecisku priekšmetu radīšanā. Eksponētajiem darbiem pirmsākumi un iedvesmas avoti meklēti tautas vēsturē, tradicionālā tautas kultūrā un mākslā.

Biedrības “Latviešu tautas mākslas savienība” organizētās izstādes Rīgas Sv. Pētera baznīcā kļuvušas jau par tradīciju. 2012. gadā notika izstāde “Māksla un Amatniecība”, 2014. gadā bija aplūkojama starptautiska mākslas un amatniecības izstāde “Neparastās mežģīnes. Ažūrs mākslā un amatniecībā”,  bet pagājušajā gadā notika mākslas un amatniecības izstāde “Radošā dominante. Melnbaltā”. 

Ikviens izstādes apmeklētājs aicināts ielūkoties dekoratīvi lietišķās mākslas atšķirīgajās jomās, tās dažādajās un radošajās izpausmes formās.

Projekta īstenotāji

Latviešu tautas mākslas savienība un Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvalde