Mediji: “British Steel” bez valdības aizdevuma kļūs maksātnespējīgs

0
President of the Hauts-de-France region Xavier Bertrand (C-R), flanked by French Economy and Finance Minister Bruno Le Maire (C-L), speaks to the employees of Ascoval steel plant in Saint-Saulve, near Valenciennes, northern France, following Strasbourg court's decision concerning the resumption of Ascoval's firm by British Steel conglomerate on May 2, 2019. - Strasbourg court approved on May 2 the resumption of Ascoval by British Steel conglomerate, a relief for the 270 employees, tired of 4 years of unexpected developments. (Photo by FRANCOIS LO PRESTI / AFP)

Lielbritānijā otrais lielākais tērauda ražotājs “British Steel” jau trešdien varētu piedzīvot maksātnespēju, ja nesaņems valdības aizdevumu, pirmdienas vakarā vēstīja britu raidsabiedrība “Sky News”, atsaucoties uz anonīmiem avotiem.

Anonīmi avoti, kas pārzinot situāciju, “Sky News” atklāja, ka “British Steel”, uzņēmuma kreditori un valdība gatavojas nenovēršamai maksātnespējai. Ja līdz trešdienai netiks panākta vienošanas, konsultanti no kompānijas EY tiks iecelti par administratoriem.

Tērauda ražotājs, kas pieder privātā kapitāla uzņēmumam “Greybull”, šomēnes saņēma 120 miljonu Lielbritānijas mārciņu (137 miljonu eiro) aizdevumu no valdības, lai palīdzētu kompānijai veikt maksājumu Eiropas Savienībai par oglekļa dioksīda izmešiem.

“Sky News” pirmdien vēstīja, ka kompānija sākotnēji lūgusi valdībai ārkārtas finanšu palīdzību 75 miljonu mārciņu apmērā, bet vēlāk šī summa samazināta līdz 30 miljoniem eiro, tomēr ir maz ticams, ka vienošanās tiks panākta.

“British Steel” bankrota gadījumā darbu zaudētu vairāk nekā 24 tūkstoši cilvēku, kas strādā tērauda ražotnē un kompānijas piegāžu ķēdē.

Piektdien “British Steel” paziņoja, ka īpašnieki un aizdevēji ir nodrošinājuši nepieciešamo likviditāti, lai izvairītos no kompānijas sabrukuma, uzņēmumam cīnoties pret būtiskiem breksita radītiem satricinājumiem un nestabilitāti sektorā.

Jau ziņots, ka “British Steel” vadīts konsorcijs savulaik izteica vēlmi iegādāties maksātnespējīgā uzņēmuma “KVV Liepājas metalurgs” mantu, taču šis plāns neīstenojās.

Maija sākumā tērauda nozare piedzīvoja vēl vienu satricinājumu saistībā ar bažām par Indijas tērauda kompānijas “Tata Steel” galveno ražotni Eiropā, kas bāzēta Lielbritānijā, pēc tam, kad Vācijas rūpniecības konglomerāts “Thyssenkrupp” atsauca plānus apvienot darbību Eiropā ar “Tata Steel”.