Merkele ar ministriem devusies vizītē uz Izraēlu

0
German Chancellor Angela Merkel speaks during the handover of the annual expert report from the Commission of Experts for Research and Innovation in Berlin, Feb. 17, 2016. Rainer Jensen—dpa/Corbis

Vācijas kanclere Angela Merkele kopā ar ministru delegāciju devusies uz Izraēlu, lai ceturtdien Jeruzalemē atsāktu starpvaldību sarunas, kas tika apturētas pagājušajā gadā.

Regulārās konsultācijas starp valdībām tika apturētas, Vācijai iebilstot pret Izraēlas īstenoto ebreju apmetņu celtniecību palestīniešu teritorijās.

Merkeles birojs atklāja, ka sarunu centrā būs biznesa inovācijas un tehnoloģijas.

Kancleres preses pārstāvja vietniece iepriekš sacīja, ka sarunās galvenā uzmanība tiks pievērsta ārpolitikai un drošības politikai un reģionālajiem jautājumiem.

Plānots, ka Merkele arī apmeklēs Izraēlas holokausta memoriālu “Jad Vašem”, tiksies ar Izraēlas prezidentu Ruvenu Rivlinu un saņems goda doktora grādu no Haifas universitātes.

Vācijas un Izraēlas starpā valda domstarpības jautājumā par Irānas un pasaules lielvaru 2015.gadā noslēgtās kodolvienošanās glābšanu, un Vācija iebilst pret Izraēlas plānu nojaukt beduīnu ciematu Rietumkrastā.