Mūzikas festivālā “Rīga Jūrmala” notiks Bavārijas Radio simfoniskā orķestra koncerts

0

Šodien ar Bavārijas Radio simfoniskā orķestra (BRSO) koncertu turpināsies mūzikas festivāls “Rīga Jūrmala”, aģentūru LETA informēja festivāla sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Rīgā BRSO muzicēs somu diriģentes Suzannas Melki vadībā. Šodienas koncertā klausītājiem būs iespēja baudīt Johannesa Brāmsa Otro koncertu klavierēm un orķestrim Sibemolmažorā un Ludviga van Bēthovena Otro simfoniju Remažorā, solists – leģendārais pianists Rūdolfs Buhbinders.

Šodienas koncerts ar Vācijas Federatīvās Republikas Ārlietu ministrijas atbalstu būs skatāms arī Latvijas Televīzijā plkst.22.10.

BRSO, kas dibināts 1949. gadā, dažādās kritiķu aptaujās regulāri tiek atzīts par vienu no desmit labākajiem orķestriem pasaulē. Orķestra neparasti plašo repertuāru un programmas daudzveidību nodrošinājuši gan galvenie diriģenti, gan visu mūziķu neparastās spējas. BRSO Marisa Jansona vadībā ir saņēmis prestižo mūzikas balvu “Grammy” par “Labāko orķestra uzstāšanos” un “Labāko klasikas albumu”. Kopš 2003. gada Mariss Jansons ir Bavārijas Radio simfoniskā orķestra galvenais diriģents.

Šī gada vasarā Latvijā notiks pasaules līmeņa simfonisko orķestru festivāls “Rīga Jūrmala”, kura ietvaros Rīgā un Jūrmalā muzicēs tādi orķestri un pasaulslaveni diriģenti kā Bavārijas Radio simfoniskais orķestris un Suzanna Malki, Izraēlas filharmoniskais orķestris un Zubins Meta, Londonas simfoniskais orķestris un Džanandrea Noseda un Krievijas Nacionālais orķestris un Mihails Pļetņovs, kā arī daudzi izcili izpildītājmākslinieki, kas Latvijā un Baltijas reģionā muzicēs pirmo reizi.