Nākamnedēļ ar koncertu atzīmēs komponista un diriģenta Jāņa Ozoliņa 110.jubileju

0

Rīgas Latviešu Biedrības namā 30.maijā plkst.19 notiks komponista un diriģenta Jāņa Ozoliņa 110.jubilejai veltīts koncerts, aģentūru LETA informēja koncerta iniciatore un diriģente Baiba Ozoliņa.

Koncertā piedalīsies jauktais koris “Salve”, sieviešu koris “Ausma”, Rīgas biržas vīru koris, Ulbrokas mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, solisti Annija Krēsliņa (soprāns), Sniedze Kaņepe (mecosoprāns), Mārtiņš Zvīgulis (tenors) un Kārlis Miesnieks (bass), kā arī koncertmeistares Līga Paegle un Inga Sarkane. Koncertu vadīs Liene Jakovļeva.

Koncerta rīkotājas mērķis ir kopīgā koncertā aicināt gan kādreizējos Jāņa Ozoliņa studentus un domubiedrus, gan jaunās paaudzes mūziķus, lai atcerētos komponista rakstītās kora un solodziesmas, kā arī pakavētos atmiņās par latviešu mūzikas personību, kurš savulaik bijis Latvijas PSR Valsts kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents, Latvijas Valsts konservatorijas rektors, vairāku Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku virsdiriģents, vairāk nekā 300 kora un apmēram 40 solo dziesmu autors.