Nākamnedēļ notiks vebinārs Latvijas izglītības iestādēm un jomas ekspertiem par izglītību un tehnoloģijām

0

Informācijas tehnoloģiju (IT) izglītības fonds “Start(IT)” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru (VISC) un IT uzņēmumu “Accenture” Eiropas Savienības (ES) Programmēšanas nedēļas (“EU Code Week”) ietvaros 19.oktobrī rīkos atvērto vebināru Latvijas izglītības iestādēm un jomas ekspertiem, lai sniegtu ieskatu jaunākajās tehnoloģijās, atskatītos uz paveikto datorikā un izglītībā kopumā, aģentūru LETA informēja “Start(IT)”.

Pasākumu vadīs “Start(IT)” vadītājs Emīls Sjundjukovs, kurš prezentēs dažādu valstu skatījumu uz tehnoloģiju pielietojumu izglītības procesā, izmantojot iegūto pieredzi no “Start(IT)” dalības UNESCO IKT izglītības balvas konkursā.

Vebināru atklās “Skola2030” Tehnoloģiju jomas satura izstrādes vadītājs, Siguldas pilsētas vidusskolas skolotājs Edgars Bajāruns, kurš stāstīs par pieredzi tehnoloģiju pielietojumā mācību procesā. “Accenture” pārstāvis Staņislavs Hilčuks iepazīstinās ar jaunākajām tendencēm IT nozarē, kā arī atbildēs uz jautājumu, kuras īpašības un iemaņas ir būtiski pusaudžos attīstīt no skolas sola.

Fondā norādīja, ka, apkopojot šā gada Latvijas augstskolu studentu uzņemšanas rezultātus un IT uzņēmumu vasaras apmācību rezultātus, secināts, ka aizvien vairāk meiteņu pievēršas IT studijām. Par veidiem, kā labāk uzrunāt un ieinteresēt meitenes, vebinārā redzējumu sniegs “Riga TechGirls” līdzvadītāja Anna Andersone.

“Digitalizācijas vilnis ir skāris visas nozares, pieprasījums pieaug ne tikai pēc digitālajām iemaņām, kas ir nepieciešamas ikvienam, bet arī pēc jauniem un zinošiem IT speciālistiem. Eiropas Digitālā progresa ziņojums atklāj, ka Latvijā IKT speciālistu skaits pieaug, bet tas joprojām ir zem ES vidējā rādītāja, turklāt 50% iedzīvotāju trūkst digitālo pamatprasmju. ES Programmēšanas nedēļa ir iniciatīva, lai ikvienu iepazīstinātu ar programmēšanu, uzsverot digitālo prasmju lomu interesantā un saistošā veidā. Tās ietvaros “Start(IT)” pirmo reizi ar partneriem rīkos vebināru, lai vienlaicīgi uzrunātu izglītības iestādes visā Latvijā, jo, tikai strādājot kopā, ir panākami jēgpilni rezultāti,” sacīja “Start(IT)” vadītājs Emīls Sjundjukovs.

Vebinārs būs redzams “LMT Straume”.

No 2018.gada 6. līdz 21.oktobrim ES norisinās “EU Code Week” pasākumi, kurus atbalsta Eiropas Komisija. Programmēšanas nedēļa ir daļa no digitālā vienotā tirgus stratēģijas.

“Start(IT)” ir sociāls izglītības projekts ar mērķi palielināt Latvijas skolēnu skaitu, kuri padziļināti apgūst informātiku. “Start(IT)” bez maksas piedāvā apgūt datoriku un programmēšanas pamatus portālā “www.startit.lv”. “Start(IT)” partneri ir “Accenture”, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Informātikas skolotāju asociācija, Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, VISC, Rīgas 22.vidusskola, “MAK IT”, “Emergn”, Latvijas Universitāte, Transporta un sakaru institūts, “Baltic3D.eu” un portāls “Skolēns.lv”.