Naudas balvās izcilākajiem skolēniem un viņu pedagogiem Jelgavas novadā izmaksāti 9600 eiro

0

Jelgava, 18.maijs, LETA. Naudas balvās par sasniegumiem mācību priekšmetu olimpiādēs, zinātniski pētniecisko darbu skatēs, starptautiskos mūzikas, mākslas un profesionālās meistarības konkursos Jelgavas novadā skolēniem un viņu pedagogiem izmaksāti 9600 eiro, aģentūra LETA uzzināja novada pašvaldībā.

Kopumā pašvaldības diplomi un apbalvojumi šonedēļ pasniegti 78 skolēniem, kuri 2017./2018.mācību gadā guvuši izcilus sasniegumus dažādās reģionālās un valsts mēroga mācību priekšmetu olimpiādēs, kā arī valsts mēroga vai starptautiskos konkursos. Līdzās skolēniem pateicības izteiktas arī 63 novada pedagogiem par darbu ar talantīgiem skolēniem. Olimpiāžu uzvarētāji un viņu skolotāji saņēma naudas balvas kopumā 9600 eiro apmērā.

Šogad pamatskolas skolēni un vidusskolēni godalgotās vietas visvairāk ieguvuši matemātikas, bioloģijas, latviešu valodas, svešvalodu, ģeogrāfijas un vēstures valsts mācību olimpiādēs, iegūstot kopumā 18 pirmās vietas, 18 otrās un 26 trešās vietas.

Godalgotas vietas skolēni ieguvuši arī dažādos konkursos. Piemēram, apbalvojumus saņems Lielplatones internātpamatskolas un Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas audzēkņi par sasniegumiem meistarības konkursā “Sienu krāsošana un dekoratīvās krāsošanas darbi” un Valsts profesionālās meistarības konkursā “Ātrākais automehāniķis”. Šogad starptautiskos mākslas konkursos labus rezultātus uzrādījuši arī Kalnciema vidusskolas un Svētes pamatskolas skolēni.

Savukārt Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi saņēma apbalvojumus par izciliem sniegumiem Zemgales reģionu mūzikas skolu audzēkņu konkursā, konkursā-koncertciklā “Talants Latvijai” un konkursā “Mākslinieka Ģederta Eliasa mīklu minot”.