Naudas izspiešanas nolūkā uzlauzts komunālā uzņēmuma “Ozolnieku KSDU” serveris

0

Hakeri pirmdien uzlauzuši Ozolnieku novada pašvaldības komunālā uzņēmuma SIA “Ozolnieku KSDU” serveri, aģentūrai LETA pauda uzņēmuma valdes loceklis Ēriks Zaporožecs.

Ļaunprātīga servera uzlaušana ar nolūku izspiest naudu pamanīta pirmdien no rīta, skaidroja uzņēmuma pārstāvis. Viņš teica, ka no uzņēmuma angliski tika pieprasīta samaksa bitkoinos. “Ozolnieku KSDU” uz izspiedēju pieprasījumu nav reaģējis, par notikušo informējot Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldi, tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūciju “Cert.lv” un Datu valsts inspekciju.

Pašlaik uzņēmuma saimnieciskā darbība ir daļēji apturēta un iedzīvotāji var laikā nesaņemt rēķinus.

“Speciālisti strādā, lai darbību atjaunotu. Pašlaik plašāk neko komentēt nevaru,” skaidroja uzņēmuma vadītājs, piebilstot, ka pašlaik nav ziņu, ka būtu noplūduši pakalpojumu sniedzēja klientu dati.

Zaporožecs uzskata, ka hakeru uzbrukums nebija vērsts konkrēti pret “Ozolnieku KSDU”. Viņaprāt, uzbrukuma mērķis izvēlēts nejauši.

Jau vēstīts, ka “Ozolnieku KSDU” apgrozījums pērn bijis 1 591 140 eiro, kas ir tuvu 2016.gada līmenim, kad tas bijis 1 545 007 eiro. Pērn uzņēmums turpinājis strādāt ar zaudējumiem, kas sasnieguši 21 375 eiro, lai gan vēl pirms gada tie bijuši 14 220 eiro. Tiesa, salīdzinot ar 115 818 eiro zaudējumiem 2015.gadā, tie ir ievērojami samazinājušies. Zaudējumus plānots segt no nākamo gadu peļņas.