NBS ballē atzīmēs Latvijas armijas un Lāčplēša Kara ordeņa dibināšanas 99.gadadienu

0

Turpinot Nacionālo bruņoto spēku (NBS) tradīcijas, kā arī svinot Latvijas armijas un Lāčplēša Kara ordeņa dibināšanas 99.gadadienu, šodien Rīgas Latviešu biedrības namā plkst.19 notiks Nacionālo bruņoto spēku balle, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Balles viesus uzrunās un sveiks Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Virsnieku balles tradīcija radusies pagājušā gadsimta divdesmitajos gados. Tā laika prese vēstīja, ka tolaik valstī bijušas divas prestižas balles – Virsnieku un Preses balle. Līdz mūsdienām saglabājusies vienīgi Virsnieku balle.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas pirmā atjaunotā Virsnieku balle rīkota 1992.gadā, kad Rīgas pilī pirmo valsi sāka latviešu strēlnieks un aktieris Ēvalds Valters ar kundzi. Kopš 1993.gada Virsnieku balle tiek rīkota Rīgas Latviešu biedrības namā – vietā, kur 1918.gada rudenī veidojās Latvijas armijas pirmās vienības.

Atšķirībā no Virsnieku balles, kas ir vēsturisks mantojums, Instruktoru balles sāka rīkot tikai 2001.gadā, lai celtu instruktoru, kuri tiek dēvēti arī par “armijas mugurkaulu”, prestižu bruņotajos spēkos un sabiedrībā.

2009.gadā tika veiktas būtiskas izmaiņas, abas balles apvienojot vienā, un kopējā Virsnieku un instruktoru balle notika 20.novembrī Rīgas Latviešu biedrības namā.

Balle sākas ar polonēzi un valsi. Līdztekus dejām uzstājas mākslinieki, tiek baudīta svētku torte, ko sagriež Nacionālo bruņoto spēku komandieris.