NBS lems, kā turpmāk izmantot 40 un 49 gadus vecos tankus

0

Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) tiek lemts, kā turpmāk izmantot 40 un 49 gadus vecos tankus, kurus Latvija vēl pirms pievienošanās NATO saņēma dāvinājumā no Čehijas, aģentūra LETA uzzināja Aizsardzības ministrijā.

Ādažu bāzē izvietotie tanki jau kādu laiku netiek izmantoti apmācībā. Agrāk tos izmantoja lauka taktiskajos vingrinājumos kājnieku apmācībā, lai karavīram veidotos priekšstats un izpratne par to, kā rīkoties apstākļos, kad kaujā iesaistīta bruņutehnika. Ar tankiem nešāva un arī pa tiem nešāva, stāstīja ministrijā.

Pašlaik tiek vērtēti iespējamie risinājumi to izmantošanai apmācībā turpmāk.

Latvija līdz 2015.gada rudenim bija viena no retajām NATO dalībvalstīm, kurai nebija savas bruņutehnikas, izņemot, formāli šos trīs tankus. 2015.gada rudenī NBS no Lielbritānijas saņēma pirmās no 123 paredzētajām kaujas izlūkošanas kāpurķēžu mašīnām. Tāpat NBS šoruden saņēmuši visas 47 no Austrijas iegādātās pašgājējhaubices.

Jau ziņots, ka NBS 2000.gada martā saņēma trīs tankus “T-55 AM2”, kurus dāvināja Čehija. Divi no šiem tankiem ir ražoti 1978.gadā, bet viens – 1969.gadā.

Visiem trim tankiem 1992.gadā veikts kapitālais remonts, un pēc tā tanki nebija nobraukuši vairāk par 100 kilometriem. Tanki bija modernizēti.