NEPLP apstiprina trīs gadu sabiedriskā pasūtījuma plāna sastādīšanas vadlīnijas un nākamā gada uzdevumus

0

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) apstiprinājusi Latvijas sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu sabiedriskā pasūtījuma plāna sastādīšanas vadlīnijas 2019.-2021.gadam un uzdevumus 2019.gadam, liecina NEPLP mājaslapā publiskotā informācija.

Sabiedriskā pasūtījuma plāna sastādīšanas vadlīnijas trīs gadu periodam veidotas ar mērķi, lai sabiedriskie elektroniskie plašsaziņas līdzekļi stratēģiski plānotu un attīstītu saturu un attīstību ilgtermiņā.

NEPLP locekle Aurēlija Ieva Druviete skaidroja, ka vadlīnijas nosaka uzdevumus Latvijas Televīzijai, Latvijas Radio un sabiedrisko mediju vienotajam ziņu portālam “Lsm.lv”, pirmkārt, trīs gadu periodam saskaņā ar sabiedriskā labuma radīšanas mērķiem. Otrkārt, uzdevumus, kas konkrēti medijiem ir jāsasniedz nākamajā gadā.

“Sabiedriskā pasūtījuma veidošanas uzdevumi tiek skatīti kontekstā ar satura pārvaldības mērķiem un uzdevumiem, kas ikgadēji tiek noteikti valdēm – tie ir jāīsteno, lai mediji pasūtījumu spētu īstenot profesionāli, kvalitatīvi, atbilstoši sabiedriskajam labumam, kā arī nodrošinātu ērtu satura lietojamību, pieejamību,” norādīja Druviete.

Viņa papildināja, ka sabiedriskajiem medijiem nākamajā gadā ir jāturpina attīstība digitālajā vidē, stratēģiski plānojot satura veidošanu un izplatīšanu.

Padome uzsvēra, ka nākotnē “Lsm.lv” jāvērš uzmanība jauniešu un diasporas auditorijai, kā arī jāpalielina satura apjoms, atainojot sabiedriski nozīmīgu pasākumu, forumu, diskusiju video tiešraides un jāturpina portāla bērnu sadaļas attīstība. Savukārt Latvijas Televīzijas uzdevums ir attīstīt televīzijas kanālu LTV7 kā aktīva dzīvesveida un sporta kanālu. Kopumā sabiedriskajiem medijiem ir jāattīsta saturs mazākumtautībām.

Plānots, ka nākamajā gadā sabiedriskie mediji palielinās saturu apjomu par notiekošo Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā. Latvijas Radio ir noteikts uzdevums izveidot Baltijas korespondenta štata vietu. Tāpat sabiedriskajiem medijiem ir uzdevums izzināt un integrēt saturā Latvijas uzņēmējdarbības, radošo industriju un inovāciju attīstības tematiku, kā arī ar diasporu un remigrāciju saistītu tematiku.

Tostarp Latvijas Televīzija palielinās satura apjomu, kas ataino nemateriālā kultūras mantojuma zināšanu pārnesi un tradīciju pratību šodienā. Savukārt Latvijas Radio ir jānodrošina Latvijas Radioteātra darbību un ilgtermiņa attīstība.

Padome atzīmē, ka sabiedriskie mediji arī nākamgad turpinās atainot Latvijas valsts simtgades notikumus un aktivitātes.

Plānots, ka sabiedriskie mediji 2019.gada sabiedriskā pasūtījuma plānu padomei iesniegs ne vēlāk kā līdz 2018.gada 1.oktobrim.

Ar Latvijas sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu sabiedriskā pasūtījuma plāna sastādīšanas vadlīnijām 2019.-2021.gadam un uzdevumiem 2019.gadam tuvākajā laikā varēs iepazīties padomes mājaslapā.