Netradicionālās spēles Jūras svētkos

0

Jūras svētki Liepājā tuvojas un 14. jūlijā Kapteinis Banga būs sagatavojis apmeklētājiem dažādus uzdevumus, kuros ikviens varēs pārbaudīt savus spēkus un izturību.

Netradicionālās spēles šogad norisināsies pie Muitas mājas Vecajā Ostmalā, kur būs iespēja apgūt dažādus virvju mezglu veidošanas trikus, izmēģināt īpašos “Kangoo Jumps” zābakus, kā arī iegūt pārsteiguma balvas no svētku atbalstītājiem.

No pulksten 12.30 ikviens svētku apmeklētājs aicināts piedalīties un sevi pierādīt kapteiņa Bangas sagatavotajos pārbaudījumos. Uzdevumos pārbaudīs gan atjautību, gan veiklību, gan spēku. Kopā sešos pārbaudījumos būs jāprot gan mezglus siet, gan bizes pīt, gan mērķī trāpīt. Izpildot visus sešus uzdevumus iegūsiet iespēju laimēt ieejas kartes uz “Rally Liepāja”, bet uzrādot labāko rezultātu kādā no uzdevumiem, saņemsiet pārsteiguma balvas no lāzertagu centra “Poligons Liepāja”, kinoteātra “Cinamon Balle”, Liepājas Olimpiskā centra Baseins&SPA, Ledus halles, “Manēžas klinšu kāpšanas siena” un “Dzintara boulings”. Papildu netradicionālajiem uzdevumiem, apmeklētājiem būs iespēja savus spēkus pārbaudīt arī virvju trasē, kas piemērota gan pieaugušiem, gan bērniem.

Šajos Jūras svētkos apmeklētājiem piedāvāsim iepazīties ar vairākām interesantām un mazāk pazīstamām sportiskām aktivitātēm. Viena no tām ir vēl daudziem nezināmā nodarbība “Kangoo Jumps”. Šajos lēcienu treniņos tiek izmantoti speciāli amortizējoši zābaki, kas cilvēku paceļ 20 centimetrus virs zemes un katrs zābaks sver 2 kilogramus. Interesenti varēs uzvilkt šādus zābakus un mēģināt izpildīt treneres rādītos vingrojumus.

Savukārt trenere Kristīne Kleinšmite no studijas “Libava sports” piedāvās iepazīties ar “BioBoard training” funkcionālo treniņu un Zumbas nodarbībām. “BioBoard training” tiek izmantots daudzfunkcionāls instruments – dēlis “Duck”. Pateicoties pussfēras formai, tas rada dabisku šūpoļu darbību (apvērstā variantā), pilnībā atceļ pēdas mijiedarbību ar zemi, ar visām no tā izrietošajām priekšrocībām. Nodarbība vērsta uz kustību, elastību, funkcionālo atjaunošanos, stājas uzlabošanu, kā arī tiek atbrīvots locītavu un muskuļu saspringums.

Netradicionālo sporta spēļu zonā pie Muitas mājas būs pieejama arī Veselības izziņas telts, kurā varēs veikt sirds veselības pārbaudes. Sirds riska faktoru, asinsspiediena un pulsa mērījumus, kā arī holesterīna un cukura līmeņa noteikšanu. Būs arī iespēja pakonsultēties ar uztura un fiziskās veselības speciālistiem.

Kā ziņots iepriekš 14. jūlijā no pulksten 11.00 Liepājas promenādē norisināsies Jūras svētki, kuri šogad priecēs apmeklētājus ar plašu mūziķu klāstu, daudzveidīgu bērnu programmu, netradicionālām sporta spēlēm, ielu teātra māksliniekiem un jautriem priekšnesumiem no improvizācijas teātriem, Kuršu vikingu liellaivu sacensībām, “Liepājas Marīna” gleznu izstādi, svētku tirdziņu un citām aktivitātēm.

Svētkus organizē Liepājas Kultūras pārvalde, sadarbībā ar Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldi, Liepājas mākslas galeriju “Klints” un radošās pilnveides mākslas studiju “Mākslas pasāža RADI”.

Visas svētku aktivitātes ir bez maksas.

Informējam, ka Jūras svētku laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Liepājas pilsētas pašvaldības portālā www.liepaja.lv, Kultūras pārvaldes un pilsētas pašvaldības sociālo tīklu Facebook.com, Twitter.com, Youtube.com un Instagram.com kontos.