Nikaragvā atlaiž ārstus, kas ārstējuši ievainotus demonstrantus

0

Nikaragvas Veselības ministrija ir atlaidusi no darba apmēram 20 ārstus, kuri pret valdību vērsto protestu laikā bija ārstējuši ievainotus demonstrantus, piektdien paziņoja viens no šiem ārstiem.

Ārsti, tostarp vairāki speciālisti, tika atlaisti Oskara Danilo Rosalesa publiskajā slimnīcā valsts rietumu pilsētā Leonā, paziņoja gastroenterologs Havjers Pastora.

Viņš sacīja, ka oficiāls iemesls atlaišanai netika minēts, bet izskaidroja atlaišanu ar to, ka ārsti nebija ievērojuši slimnīcas un Veselības ministrijas rīkojumus nesniegt medicīnisko palīdzību protestētājiem.

Universitātes studentu grupa sarīkoja demonstrāciju pie šīs slimnīcas, protestējot pret ārstu atlaišanu.

Veselības ministrija nav apstiprinājusi ziņu par ārstu atlaišanu.

Policija paziņoja, ka ir aizturējusi 42 gadus vecu vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par Brazīlijas medicīnas studenta nogalināšanu, un konfiscējusi aizdomās turētajam karabīni.

31 gadu vecais students, kurš arī bija sniedzis medicīnisko palīdzību protestētājiem, pirmdien tika nošauts, braucot pa Nikaragvas galvaspilsētu Managvu.

Brazīlija bija izsaukusi savu vēstnieku Managvā un Nikaragvas vēstnieku Braziljā uz konsultācijām par šo slepkavību, kā arī aicināja Nikaragvu iespējami drīz to izmeklēt.

Protesti Nikaragvā sākās 18.aprīlī kā demonstrācijas pret sociālās apdrošināšanas reformām, kas šo protestu dēļ tika atceltas.

Policijas vardarbīgas vēršanās pret protestiem dēļ tie izvērtās par tautas sacelšanos, kuras dalībnieki tagad pieprasa prezidenta Daniela Ortegas un viņa sievas viceprezidentes Rosario Muriljo atkāpšanos un pirmstermiņa vēlēšanas.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here