Nikaragvas opozīcija sarīko ģenerālstreiku

0

Nikaragvas opozīcija piektdien sarīkoja 24 stundu ģenerālstreiku, kura laikā bija slēgtas bankas, tirgi, degvielas uzpildes stacijas, skolas un veikali.

Streiks notika dienu pēc tam, kad policistu un protestētāju sadursmē tika nogalināti četri likumsargi un viens protestētājs.

Opozīcijas atbalstītāji apgalvoja, ka streiks visā valstī ticis ievērots par 90%. Oficiālie mediji gan ziņoja, ka vairākās tirdzniecības zonās darbs turpinājies kā parasti.

Tādās pilsētās kā Leona un Granada darbojās tikai valsts kompānijas “Petronic” degvielas uzpildes stacijas.

Opozīcijas grupējuma “Pilsoniskā alianse par taisnīgumu un demokrātiju” izsludinātais streiks ir daļa no trīs dienu protestu kampaņas pret valdību. Šī kampaņa sākās ceturtdien ar demontrantu gājienu galvaspilsētā Managvā un beigsies sestdien ar automobiļu karavānas braucienu caur galvaspilsētas nozīmīgākajiem rajoniem.

Protesti Nikaragvā sākās 18.aprīlī kā demonstrācijas pret sociālās apdrošināšanas reformām, kas šo protestu dēļ tika atceltas. Policijas vardarbīgas vēršanās pret protestiem dēļ tie izvērtās par tautas sacelšanos, kuras dalībnieki tagad pieprasa prezidenta Daniela Ortegas un viņa sievas viceprezidentes Rosario Muriljo atkāpšanos.

72 gadus vecais Ortega ir prezidents no 2007.gada, bet pirms tam vadīja valsti no 1979. līdz 1990.gadam. Viņš ir bijušais kreiso sandinistu partizāns, kurš piedalījās ASV atbalstītā Nikaragvas diktatora Anastasio Somosas gāšanā, bet vēlāk pats ieguva diktatora reputāciju.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here