Nīla Ārmstronga suvenīru kolekcija tiks pārdota izsolē

0

ASV astronauts un pirmais uz Mēness izkāpušais cilvēks Nīls Ārmstrongs sava mūža 82 gados bija sakrājis tūkstošiem suvenīru, un viņa milzu kolekcija šonedēļ tiks pārdota izsolē.

Ārmstronga bērni atrada šo kolekciju pēc viņa nāves 2012.gadā. Tā bija uzglabāta paša Ārmstronga mājā un viņa bijušās sievas mājoklī.

Daļa no šiem suvenīriem ir ar vēsturisku vērtību, piemēram, karogi vai medaljoni, ko viņš paņēma līdz “Apollo 11” misijā uz Mēnesi. Šīs misijas gaitā Ārmstrongs 1969.gada 20.jūlijā kļuva par pirmo cilvēku, kas izkāpis uz Mēness virsmas.

Ir arī daudz suvenīru bez vēsturiskas vērtības, kā skauta cepurīte vai viņa vidusskolas futbola komandas nozīmīte.

“Viņš vienkārši paturēja visu. Viņš neizmeta lietas,” stāstīja Ārmstronga dēls Riks.

Daudzi no šiem priekšmetiem jau ir ziedoti Nacionālajam Gaisa un kosmosa muzejam Vašingtonā vai Ārmstronga Gaisa un kosmosa muzejam viņa dzimtajā Ohaio štata Vepakonetas pilsētā.

Riks ar brāli Marku tagad ir nolēmuši pārdot sava tēva kolekcijas atlikušo daļu.

Vairāk nekā 2000 priekšmetu tiks pārdoti izsolē ceturtdien un piektdien Teksasas štatā. Vēl citi tiks pārdoti izsolēs nākamā gada maijā un novembrī.

Galvenais izsoles objekts būs ASV karogs, kas bija paņemts līdzi “Apollo 11” lidojumā uz Mēnesi, lai gan tas netika novietots uz Mēness virsmas.

Izsoļu nams “Heritage Auctions”, kas organizē šo izsoli, ir novērtējis šo karogu ar 75 000 ASV dolāru.

“Viņš paturēja visas lietas, kas bija vestas līdzi “Apollo 11″ lidojumā. Viņš turēja tās vienkopus,” sacīja Ārmstronga jaunākais dēls Marks. “Tā bija veiksme, jo atviegloja mums šo priekšmetu identificēšanu.”

Ārmstronga dēli plāno izveidot fondu un ziedot daļu izsoles ienākumu dažādām organizācijām.