NMPD informēs par izmēģinājuma brigādēm, kurās mediķi izsaukumos vada arī operatīvo transportu

0

Šodien plkst.11 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadības centrā informēs par izvērtējumu un pirmajiem secinājumiem NMPD pilotprojektam, kurā kopš šā gada jūlija dienestā izveidotas un strādā atsevišķas mediķu brigādes, kurās paši mediķi vada arī operatīvo transportu, dodoties izsaukumos pie pacientiem, aģentūru LETA informēja dienestā.

Preses konferencē piedalīsies NMPD direktore Liene Cipule, NMPD direktora vietnieks operatīvajos jautājumos Kristians Galanders, NMPD Medicīniskās kvalifikācijas un mācību centra vadītāja Dzintra Jakubaņeca, NMPD Rīgas reģionālā centra vadītāja vietniece Raita Krišjāne, kā arī mediķi, kuri jaunās brigādes sastāvā ir aizvadījuši pirmos darbības mēnešus.

1.jūlijā NMPD sāka īstenot pilotprojektu, kurā dienas laikā uz izsaukumiem dodas vairākas jauna veida brigādes ar diviem mediķiem, kur mediķi paši vada arī operatīvo transportu. Un šobrīd veikts pirmo trīs darbības mēnešu izvērtējums, analizējot gan pilotprojektā iesaistīto brigāžu operativitāti un ierašanos izsaukumos, gan palīdzības sniegšanas kvalitāti pacientiem izsaukumu laikā.

Preses konferencē tiks sniegta informācija par darba rādītājiem un pirmajiem secinājumiem, kā arī šādu brigāžu turpmāko darbību un attīstību dienestā.