No “Zaļās karotītes” un “Bordo karotītes” produktiem lielāko daļu veido maize, milti un konditorejas izstrādājumi

0

No nacionālās pārtikas kvalitātes zīmju “Zaļā karotīte” un “Bordo karotīte” produktiem lielāko daļu jeb 30% veido maize, milti un konditorejas izstrādājumi, liecina Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF), kas ir šo pārtikas kvalitātes zīmju attīstītājs, apkopotie dati.

Tāpat federācijas dati atklāj, ka piens un piena produkti veido 24% no visiem produktiem, kuriem piešķirtas attiecīgās kvalitātes zīmes, gaļa un gaļas produkti – 14%, dārzeņi, ogas un augļi – 13%, dzērieni (alus, ūdens, sulas) – 8%, bet vēl citi produkti, piemēram, medus, eļļas, zivis un citi – 11%.

“Dati arī rāda, ka no visiem “karotīšu” dalībniekiem vairāk nekā 20% ir vietējās zemnieku saimniecības, kas “karotīti” ieguvušas dažāda veida dārzeņiem, medum un citiem lauku labumiem. Kādu no “karotītēm” saviem produktiem ir ieguvuši faktiski visi lielāki Latvijas pārtikas ražotāji, un pēdējā laikā arvien lielāku interesi izrāda tieši mazie un vidējie uzņēmumi,” atzīmēja LPUF vadītāja Ināra Šure.

LPUF informēja, ka arī šoruden federācija sadarbībā ar Zemkopības ministriju un pārtikas veikalu tīkliem “Rimi”, “Maxima” un “top!” organizēs tradicionālo reklāmas kampaņu, lai veicinātu kvalitatīvu vietējo pārtikas produktu patēriņu ikdienas uzturā. Reklāmas kampaņa norisināsies no pirmdienas līdz 1.oktobrim.

“Ik gadu mazliet palielinās to patērētāju skaits, kas kļūst arvien lojālāki kvalitatīviem vietējiem produktiem, lai gan mēs vēl būtiski atpaliekam no mūsu kaimiņiem igauņiem, kuri vietējos produktus izvēlēsies arī gadījumā, ja pat tie būs nedaudz dārgāki kā importa. Mēs aicinām pircējus būt Latvijas patriotiem un veikalos pievērst uzmanību produktu iepakojumam. Kvalitātes zīmes “Zaļā karotīte” un “Bordo karotīte” ir palīgs pircējiem un faktiski kalpo kā ceļa zīme, kas palīdz vieglāk atšķirt kvalitatīvus vietējos pārtikas produktus,” teica Šure.

Līdz šim “Zaļā karotīte” ir piešķirta 125 uzņēmumu 485 produktiem, bet “Bordo karotīte” – 50 uzņēmumu 277 produktiem.

Pārtikas kvalitātes zīme “Zaļā karotīte” tiek piešķirta produktiem, kuri tiek ražoti Latvijā no vietējām izejvielām un atbilst paaugstinātām kvalitātes prasībām. Savukārt “Bordo karotīti” piešķir produktiem, kuru pilns ražošanas cikls tiek veikts Latvijā, produkts atbilst paaugstinātas kvalitātes prasībām, bet ražošanai nepieciešamās izejvielas var nebūt vietējās.

LPUF ir Latvijas pārtikas pārstrādes daudznozaru nevalstiskā organizācija, kas apvieno pārtikas uzņēmumus un profesionālās asociācijas, pārstāv ražotājus valsts un nevalstiskajās organizācijās, aizstāv biedru intereses starptautisko normatīvo aktu izstrādē, kā arī sniedz LPUF biedriem informatīvo atbalstu. Federācijā ir apvienojušies uzņēmumi, kas aizņem vairāk nekā 60% no visa Latvijas pārtikas ražošanas tirgus. Tajā ir pārstāvētas gan nozaru asociācijas, gan vairāki desmiti lielu, vidēju un mazu uzņēmumu.