Norisinās pasaules čempionātam orientēšanās sportā veltīta preses konference

0

Šodien norisinās Latvijā gaidāmajam pasaules čempionātam orientēšanās sportā veltīta preses konference.

Preses konference Rīgas domes Portreta zālē sāksies plkst.13.

Preses konferencē piedalīsies Starptautiskās Orientēšanās federācijas (IOF) ģenerālsekretārs Toms Halovels, pasaules čempionāta direktors Jānis Lazdāns, sacensību tehniskais direktors Daniels Kārkliņš un Latvijas izlases vadītājs Jurģis Krastiņš.

Pasaules čempionāts no 4. līdz 12.augustam notiks Rīgā un Siguldā. Sacensībās Latvijā tiks pārstāvēti pieci kontinenti, jo dalību pieteikušas 49 valstis no Eirāzijas, Āfrikas, Ziemeļamerikas, Dienvidamerikas un Austrālijas. Pasaules čempionātā startēs vairāk nekā 340 sportisti.

Starp pasaules čempionāta dalībniekiem ir ne tikai sportisti no orientēšanās lielvalstīm Zviedrijas, Norvēģijas, Šveices, Francijas, bet arī orientieristi no Austrālijas, Brazīlijas, Kanādas, Ķīnas, Honkongas, Dienvidkorejas jeb Korejas Republikas, Japānas, Jaunzēlandes, Dienvidāfrikas Republikas, Ēģiptes, Kolumbijas, Ziemeļkorejas, Argentīnas, Maķedonijas, kā arī, protams, no Latvijas.

35.pasaules čempionātā orientēšanās sportā tiks izcīnīti desmit medaļu komplekti piecas disciplīnās. Aizraujošas solās būt sprinta disciplīnas, kas notiks Vecrīgā un Āgenskalnā, bet meža distances būs Siguldas apkārtnē. Šo distanču arēnas tiks izvēlētas tā, lai sacensības būtu interesanti vērot līdzjutējiem un televīzijas skatītājiem. Siguldā sacensību centrs būs “Fischer” slēpošanas trase Laurenčos, bet Turaidā – Dziesmu dārzs.

Pasaules čempionāts orientēšanās sportā pirmo reizi Baltijas valstīs notika pērn Igaunijā.

Pagājušajā gadā Cēsīs norisinājās Pasaules kausa posms, Vidzemes pilsētai šāda līmeņa sacensības uzņemot otro reizi vēsturē.