Norisināsies Eiropas Padomes Ministru komitejas sesija Dānijā

0

Rīga, 17.maijs, LETA. Šodien un 18.maijā Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalīsies Eiropas Padomes Ministru komitejas 128.sesijā Dānijā, Elsinorā, aģentūru LETA informēja ĀM.

Šī gada komitejas sesijas uzmanības centrā būs konflikti un krīzes Eiropā, kā arī izaicinājumi cilvēktiesību, likuma varas un demokrātijas jomās, kam veltīts Eiropas Padomes ģenerālsekretāra Turbjērna Jaglanna sagatavotais ziņojums.

Sanāksmē piedalīsies ārlietu ministri un pārstāvji no 47 Eiropas Padomes dalībvalstīm, piecām novērotājām – Japānas, ASV, Kanādas, Meksikas un Svētā Krēsla -, kā arī Eiropas Savienības un EDSO.

Strasbūrā bāzētā Eiropas Padome ir dibināta 1949.gadā, un tā ir vecākā politiskā organizācija Eiropā, apvienojot 47 Eiropas valstis. Eiropas Padomes mērķis ir veidot kopēju demokrātisku un tiesisku telpu Eiropā, nodrošinot tās pamatvērtību – cilvēktiesību, demokrātijas un tiesiskuma – ievērošanu un aizsardzību. Latvija par Eiropas Padomes dalībvalsti kļuva 1995.gadā.

Ministru komitejas sesija notiek reizi gadā tobrīd prezidējošā Eiropas Padomes valstī.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here