Noslēgsies starptautisks skatuves mākslas festivāls “Teātris ir visur Kuldīgā”

0

Šodien Kuldīgā noslēgsies starptautiskais skatuves mākslas festivāls “Teātris ir visur Kuldīgā”, aģentūru LETA informēja festivāla sabiedrisko attiecību speciāliste Lelde Kristiāna Vozņesenska.

Festivāla laikā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, Mazās Bronnajas teātris no Maskavas, cirka mākslinieki no Sanktpēterburgas, Ģertrūdes ielas teātris, galerija “Istaba”, Latvijas Kultūras akadēmijas studenti un absolventi teātra, laikmetīgās dejas un audiovizuālajā mākslā, dziedošā aktrise Karīna Tatarinova ar apvienību “Plenēra apvienība”, režisors un scenogrāfs Reinis Suhanovs, kā arī momentskiču māksliniece no Ķīnas iedzīvinās ne tikai Kuldīgas pilsētvidi, bet arī tuvākās apkaimes.

Šogad, svinot Latvijas simtgadi, festivāla viens no galvenajiem mērķiem ir skatītāju integrācija radošajā notikumā ar iespēju izglītoties, gūstot jaunas iemaņas un prasmes. Interesentiem būs iespēja apgūt flamenko dejas pamatus un atklāt aktiermeistarības noslēpumus.

Tāpat festivālā tiks piedāvāti notikumi ģimenēm un bērniem. Kuldīgas novada muzejs gados jaunākos apmeklētājus gaidīs radošajā darbnīcā “Teātris ir visur”. Kuldīgas kultūras centra Kino zālē bērnus un viņu vecākus sagaidīs aizraujoša leļļu un objektu teātra izrāde “Mazā Raganiņa” Latvijas Kultūras akadēmijas Dramatiskā teātra aktiera mākslas ar specializāciju leļļu teātra mākslā studentes Unas Eglītes režijā.

Tradicionālajām festivāla norises vietām šogad pievienojusies arī pavisam netālu no Kuldīgas esošā Padures muiža, kurā uz koncertu “Mazas Muzikālas pasakas” gaidīs radošu personību trio Karīna Tatarinova, Jānis Ivuškāns un Marta Kauliņa, kuri muzikāli izstāstīs vispatiesākos stāstus un pasakas.

Festivāla noslēgumā Kuldīgas Jauniešu mājā skatītājiem tiks piedāvāts radošs atskats uz divās dienās piedzīvoto.