Noteikti konkursa “Mūsu mazais pārgājiens” uzvarētāji

0

Rīga, 18.maijs, LETA. Noteikti Zemkopības ministrijas (ZM) konkursa Latvijas skolu jaunatnei “Mūsu mazais pārgājiens 2018” laureāti, kuru vietu secība tiks paziņota konkursa apbalvošanas pasākumā piektdien, 25.maijā Tērvetē, aģentūra LETA uzzināja ZM.

Šogad konkursam tika kopumā iesūtīti 46 darbi, tostarp 19 darbi – 1.-4. klašu grupā, 10 darbi – 5.-9. klašu grupā, 12 darbi – interešu izglītības pulciņu un mazpulku grupā, savukārt 10.-12. klašu un profesionālo izglītības iestāžu grupā iesūtīti pieci darbi.

Šogad konkursa 1.-4. klašu grupā par uzvarētājiem tika atzīta Talsu pamatskolas 1. klase, Strautiņu pamatskolas 2. klase, Valdemārpils vidusskolas 2. klase, kā arī Valmieras Gaujas krasta vidusskolas-attīstības centra 2. klase. Savukārt atzinība piešķirta Carnikavas pamatskolas 3. a klasei

Savukārt 5.-9. klašu grupā par uzvarētājiem atzīta Cesvaines vidusskolas 8. a klase, Ciblas vidusskolas 8. klase un Jersikas pamatskolas 7. klase.

Konkursa 10.-12. klašu grupā par uzvarētājiem atzīta Ciblas vidusskolas 11. klase un Valdemārpils vidusskolas 10. klase. Savukārt atzinību saņēmusi Daugavpils 12. vidusskolas 11. a klase.

Par uzvarētājiem interešu izglītības pulciņu un mazpulku grupā konkursa žūrija atzinusi Palsmanes internātpamatskolas 7.-9. klašu skolēnus, Rožupes pamatskolas 6. un 7. klases skolēnus, kā arī Ugāles pirmsskolas izglītības iestāde “Lācītis” (bērnu interešu grupas “Pūcītes” un bērnu grupu “Kukainīši”). Atzinību saņems Cēsu Bērnu un jauniešu centra Keramikas pulciņš.

ZM atgādina, ka konkursā “Mūsu mazais pārgājiens” piedalījās Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo skolu skolēni, kā arī interešu izglītības pulciņi, kuri šogad pētīja koka pārtapšanu enerģijā. Konkursa šā gada moto bija “Mežs un enerģija!”. Lai piedalītos konkursā, konkursantiem bija jāizpēta literatūra un informācijas avoti par koka pārtapšanu enerģijā Latvijā un pasaulē galaproduktu veidolā. Tāpat bija jādodas izpētes pārgājienā vai ekskursijā un jāsagatavo radošs izpētes darbs – pārgājiena vai ekskursijas apraksts brīvā stāstījumā, esejas vai citā literārā formā par novērojumiem un atklājumiem, papildinot aprakstu ar stāstnieku liecībām un vizuālo informāciju, tostarp zīmējumiem, kartēm, fotoattēliem u.c.

Konkursa laureātu apbalvošanas pasākums notiks Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē, “Tērvetes sils”, Tērvetes novadā no pulksten 10. Šajā vietā todien norisināsies arī Meža dienu 2018 pasākums “Ar mežu sirdī”. Atzinību ieguvušie dalībnieki saņems specbalvas, bet pārējie konkursa dalībnieki saņems balviņas.

Konkursa komisija pateicas visiem konkursa dalībniekiem par dalību konkursā un skolotājiem par profesionālu un radošu darbu.

Šogad konkurss “Mūsu mazais pārgājiens” notika jau divpadsmito reizi.