Notiks protesta gājiens, lai pievērstu uzmanību “Vecmīlgrāvja iedzīvotāju smacēšanai”

0

Šodien no plkst.11 līdz 13 Rīgas centrā notiks protesta gājiens, kura mērķis ir pievērst sabiedrības un atbildīgo dienestu uzmanību “Vecmīlgrāvja iedzīvotāju smacēšanai”, aģentūrai LETA noskaidroja Rīgas domē.

Plānots, ka gājienā piedalīsies 30 cilvēki un tas notiks maršrutā: Rīgas brīvostas pārvaldes – Kalpaka bulvāris – Krišjāņa Valdemāra iela – Z.A.Meierovica bulvāris – Kaļķu iela – Rātslaukums – 11.novembra krastmala – Peldu iela, kur atrodas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Slēgtā aktīvistu grupā sociālajā vietnē “Facebook” pieejamā informācija par gājienu liecina, ka gājiena dalībniekiem tiks nodrošinātas gāzmaskas, bet pašiem aktīvistiem lūgts celtniecības veikalā iegādāties vienreizējo krāsotāja kombinezonu. Tāpat organizatori norādīja, ka pēc gājiena plānots izveidot aktīvistu grupa, kura turpmāk “par savām pilsoniskajām tiesībām gatava cīnīties juridiskiem rīkiem”.

Aģentūra LETA jau vairākkārt vēstījusi, ka Vecmīlgrāvja iedzīvotāji atbildīgajos dienestos regulāri sūdzas par smakām un gaisa piesārņojumu. Pārsvarā aizdomas par neciešamajām smakām krīt uz Rīgas brīvostas teritorijā strādājošajiem uzņēmumiem, taču ne Rīgas brīvostas Ostas policija, ne Valsts vides dienests vērā ņemamus pārkāpumus šo uzņēmumu darbībā līdz šim nav konstatējuši.