Notiks simtgades filmas “Kurts Fridrihsons” pirmizrāde

0

Šodien plkst.19 kinoteātrī “Splendid Palace” notiks režisores Dzintras Gekas dokumentālās filmas “Kurts Fridrihsons” pirmizrāde, aģentūrai LETA pavēstīja filmas veidotāju pārstāve Sandra Baltruka.

Filma ir rakstnieces Gundegas Repšes stāsts par mākslinieku Kurtu Fridrihsonu Latvijas vēstures līkločos. No 12.oktobra plānoti filmas seansi Latvijas lielākajās pilsētās.

Pēc filmas pirmizrādes no 12.oktobra “Kurts Fridrihsons” tiks rādīts visā Latvijā, Rīgā to demonstrēs arī kinoteātri “Kino Citadele” un “K.Suns”. Seansi ārpus Rīgas sākas 12.oktobrī Vidzemes koncertzālē “Cēsis” plkst.14 un Liepājas Latviešu biedrības namā plkst.16. Talsu kinoteātrī “Auseklis” filmu demonstrēs 14.oktobrī plkst.18.30. 15.oktobrī plkst.18 filma tiks demonstrēta Latgales vēstniecībā “Gors”, savukārt 17.oktobrī plkst.18 to demonstrēs Ventspils kultūras centrā.

Filma “Kurts Fridrihsons” ir iekļauta arī Madonas kinoteātra “Vidzeme”, Valmieras “Kino Gaisma” un Daugavpils “SilverScreen” repertuārā. Ar projekta “Kinopunkts” starpniecību Gundegas Repšes un Dzintras Gekas stāsts par Kurtu Fridrihsonu nonāks arī pie skatītājiem vairāk nekā 60 Latvijas pilsētu un novadu kultūras namos.