Organisma uzmundrināšana pēc ziemas perioda

0

Nogurums, bezspēks, aizkaitināmība, stress, nomākts garastāvoklis, psiholoģiska un fiziska pārslodze – šīs sajūtas droši vien pazīstamas ikvienam no mums.
Pēc ziemas perioda organisms ir noteikti jāuzmundrina un jāstiprina.
Rudenī ievāktie augļi un dārzeņi uzglabājot zaudē vitamīnus, vienveidīgs uzturs, nepietiekama uztura uzņemšana, saules staru trūkums – šie ir tikai daži iemesli, kāpēc pavasarī bieži rodas nogurums. Ir arī īpaši periodi, kad vitamīni organismā tiek pastiprināti izmantoti:

1) grūtniecība un bērna zīdīšana;
2) stress (jebkura slimība organismam ir stress);
3) infekcijas slimības, ilgstošs drudzis;
4) dažādu preparātu ilgstoša lietošana;
5) auksts laiks.

Vitamīnu disbalanss var veidoties bērniem, jo augošs organisms prasa vairāk vitamīnu. Vitamīnu līmenis organismā var samazināties, palielinoties vecumam, jo ar gadiem cilvēks ēd mazāk un vienveidīgāk, turklāt vitamīni uzsūcas vājāk.
Lai novērstu vitamīnu trūkumu, izmanto vitamīnu preparātus.

Aptiekās ir pieejami dažādu ražotāju kompleksie vitamīnu preparāti, kuru sastāvs ir atšķirīgs un piemērots dažādam vecumam – gan bērniem, gan pieaugušajiem, gan cilvēkiem pēc 50 gadiem.
Vislabāk organismu var uzmundrināt ar vitamīnu kompleksu, kas papildināts ar augu ekstraktiem (piemēram, žeņšeņa, zaļās tējas, vīnogu sēklu, ehinācejas ekstraktu).

Atkarībā no dzīvesveida dažreiz nepieciešams organismam kāds atsevišķs vitamīnu preparāts. Piemēram, lai pēc fiziskas slodzes mazinātu muskuļu sāpes, nepieciešams papildus uzņemt C vitamīnu. Arī organisma stiprināšanai vīrusu saslimšanas gadījumos jālieto papildus C vitamīns.
Ļoti nozīmīgi ir antioksidanti (A, C, E vitamīns un arī selēns) šūnu aizsardzībai no toksīniem un smagiem metāliem, ko rada piesārņota vide.
B grupas vitamīni ir nozīmīgi nervu sistēmas normālai darbībai. Tos lieto arī kā palīglīdzekli neirītu un neiralģiju gadījumā.

Lai palielinātu organisma noturību pret stresu, nervozitāti, kā arī pret nogurumu, bezmiegu un muskuļu krampjiem nepieciešams magnija preparāts.

Vairāk par vitamīniem pastāstīs farmaceits aptiekā.
Novēlam būt veseliem, enerģiskiem, mundriem un aktīviem!