“Oskara” ceremonija šogad notiks bez pasākuma vadītāja

0
Robert Richardson accepts the Oscar® for Achievement in Cinematography for work on "Hugo" during the live ABC Televison Network broadcast of the 84th Annual Academy Awards® from the Hollywood and Highland Center, in Hollywood, CA, Sunday, February 26, 2012.

ASV Kinoakadēmijas jeb “Oskara” balvu pasniegšanas ceremonija šogad notiks bez pasākuma vadītāja, otrdien paziņojuši organizatori.

Pēdējo reizi ceremonija bez vadītāja notika pirms 30 gadiem.

“Mēs varam apstiprināt, kas vadītāja nebūs,” paziņoja Kino mākslas un zinātnes akadēmija.

Bija plānots, ka 91.”Oskara” balvu pasniegšanas ceremoniju 24.februārī vadīs ASV komiķis un aktieris Kevins Hārts, taču decembrī viņš no šī pienākuma atteicās, jo sociālajos tīklos izcēlās sašutuma vētra par homofobiskajiem tvītiem, ko viņš bija sarakstījis pirms vairākiem gadiem.

Akadēmijai nācās grūti atrast jaunu vadītāju un tā izlēma, ka ceremonija notiks bez tā.

Pēdējo reizi “Oskara” balvu pasniegšanas ceremonija bez vadītāja notika 1989.gadā pēc aktiera Roberta Lova izgāšanās duetā ar mazpazīstamu aktrisi Sniegbaltītes tēlā.

Pēdējos gados kritiku izpelnījušies arī vairāki citi pasākuma vadītāji.

Aktieris Nīls Patriks Hariss tika kritizēts par ceremonijas vadīšanu 2015.gadā un solījis to vairs nekad nedarīt, bet 2011.gadā kritiku izpelnījās arī aktieri Džeimss Franko un Anna Hetaveja.

Iepriekšējos divus gadus “Oskara” ceremoniju vadīja ASV televīzijas sarunu šova vadītājs komiķis Džimijs Kimels. Komiķis Kriss Roks vadīja pasākumu 2005.gadā un 2016.gadā, bet 2007.gadā un 2014.gadā vadītājas pienākumus uzņēmās Elena Dedženeresa.