Pabriks: Pašreiz manis virzīšana premjera amatam nav aktuāla

0

Pēc tam, kad Jānim Bordānam (JKP) neizdevās izveidot jaunu valdību, partijām ir jāveic jaunas konsultācijas, šorīt Latvijas Radio sacīja “Attīstībai/Par” premjera amata kandidāts Artis Pabriks, uzsverot, ka pašreiz viņa virzīšana šim amatam nav aktuāla.

Paužot redzējumu, kāpēc izgāzās Bordāna centieni izveidot valdību, Pabriks atkārtoti pauda AP viedokli, ka bijis vērojams paškritikas trūkumus no valdības veidotāju puses, kas izpaudies kā uzstādījums, ka visi, kas nav ar mums, ir pret mums. Tāpat esot bijusi redzama “diezgan graujoša nekompetence”, īpaši budžeta jautājumos, kā arī fanātiska vēlme pārņemt kontroli pār drošības struktūrām.

Politiķis uzskata, ka 13.Saeimas ietvaros ir iespējams izveidot labu valdību, ja partijas atmetīs negatīvo retoriku un strādās pie saturīga darba plāna. Viņš gan atturējās prognozēt, vai jauna valdība tiks izveidota vēl šogad.

Esošajā situācijā Pabrikam vislielākās bažas radot Bordāna un “KPV LV” viena no līderiem Alda Gobzema personiskā sabloķēšanās, kuri, redzot, ka nevar izveidot savām vēlmēm atbilstošu valdību, varot mēģināt virzīties uz parlamenta ārkārtas vēlēšanām, turpinot iesākto retoriku.

Deputāta skatījumā, pašlaik esot vērojama partiju iesēšanās ierakumos un neesot redzama vēlme panākt vienam otram pretī.

Pabriks atzina, ka esošās “jauno” partiju politiskās stīvēšanās apstākļos premjera amata nomināciju var saņemt arī kāda no “vecajām” partijām – “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK vai “Jaunā vienotība”, bet arī viņiem jau nebūšot viegli panākt partiju vienošanos par vienotu darbu valdībā.