Par krāpšanos ar kaitīgajiem izmešiem “Fiat Chrysler Automobiles” ASV samaksās 515 miljonus dolāru

0
The logos of automobile companies (LtoR) Alfa Romeo, Fiat, Jeep and Lancia, brands of Fiat Chrysler Automobiles (FCA), are pictured at a car dealer on January 13, 2017 in Turin, northern Italy. The United States on January 12, 2017 charged Fiat Chrysler with using software on its trucks to evade emissions standards on about 104,000 vehicles, an accusation the company immediately denied. The Environmental Protection Agency said the undisclosed software on the 2014 to 2016 models of Jeep Grand Cherokees and Dodge Ram 1500 trucks sold in the United States allowed the vehicles to emit more nitrogen oxides than permitted. / AFP PHOTO / MARCO BERTORELLOMARCO BERTORELLO/AFP/Getty Images

Itālijas un ASV autobūves grupa “Fiat Chrysler Automobiles” (FCA) panākusi vienošanos Savienotajās Valstīs samaksāt 515 miljonus dolāru (446,4 miljonus eiro), lai pret to atsauktu apsūdzības, ka uzņēmums automašīnās izmantojis slēptu programmatūru, lai krāptos kaitīgo izmešu testos, ceturtdien paziņoja ASV Tieslietu ministrija.

Ministrija norāda, ka FCA valstī atsauks un saremontēs vairāk nekā 100 000 ar dīzeļdzinējiem aprīkotu automobiļu, kas uzņēmumam kopumā izmaksās aptuveni 185 miljonus dolāru.

Savukārt atlikušā daļa no FCA samaksātās naudas tiks novirzīta civiltiesiskajiem naudassodiem un lietas izbeigšanas maksājumiem ASV un Kalifornijas štatam, skaidro ministrija.

ASV amatpersonas vēsta, ka FCA automobiļi “EcoDiesel Ram 1500” un “Jeep Grand Cherokee”, kas ražoti no 2014.gada līdz 2016.gadam, tikuši aprīkoti ar programmatūru, kas ļāvusi tiem testu laikā uzrādīt atšķirīgu kaitīgo izmešu apjomu.

Tādējādi šīs automašīnas radījušas krietni lielāku slāpekļa oksīda un citu kaitīgo izmešu apjomu, nekā ļauts ASV vai Kalifornijā.

FCA turpina saglabāt savu nostāju, ka šie pārkāpumi nav bijuši apzināti.