Pasta salā jau top smilšu māksla

0

Pasta salas smilšu skulptūru parkā jau top pirmais smilšu mākslas darbs – demo skulptūra, kas šoreiz ir četru mākslinieku – latviešu un lietuviešu – kopdarbs. Bet jau šo svētdien Jelgavā ieradīsies pārējie tēlnieki no Latvijas, Lietuvas, Beļģijas, Ukrainas, Ungārijas, Čehijas un Krievijas, lai jau pirmdien, 4. jūnijā, sāktu darbu pie 12. starptautiskā smilšu skulptūru festivāla “Summer Signs 2018” konkursa skulptūru izveides – tās varēs apskatīt 9. un 10. jūnijā.

Pasta salā jau top smilšu māksla

Smilšu skulptūru izveidei mākslinieki kopumā izmantos vairāk nekā 1000 tonnu smilšu, kas saglabājušās no pērnā festivāla, kad tēlnieki tajās iedzīvināja teātri. Šogad Pasta salā taps kā dinozauri, tā arī ziloņi, pērtiķi, leduslāči un citi smilšu tēli iemūžinot dzīvnieku pasauli 15 konkursa skulptūrās.

Pērn smilšu skulptūru parkā bija divas fotoskulptūras, taču šogad tiks veidota viena liela demo skulptūru, kuras autori būs ilggadējie Smilšu skulptūru festivāla dalībnieki Inese Valtere un Sanita Rāviņa no Latvijas un lietuviešu tēlnieki Donats Mockus un Martins Gaubas. Skulptūrā tiks ilustrēts mīts par to, ka zemeslodi uz savām mugurām tur dzīvnieki – ziloņi un bruņurupuči. Demo skulptūra, ko mākslinieki pabeigs jau šonedēļ, būs aptuveni piecus metrus augsta un teju 18 metrus plata.

Smilšu skulptūru tapšanas procesam varēs sekot līdzi tiešsaistē mājaslapā www.festivali.jelgava.lv, bet novērtēt veikumu klātienē smilšu skulptūru festivāla apmeklētāji aicināti 9. un 10. jūnijā. Sestdien, 9. jūnijā, Pasta sala būs atvērta no pulksten 10 līdz pusnaktij, bet svētdien – no pulksten 10 līdz 23.

Pasta salas estrādes jumta izbūves darbu dēļ šogad festivāla lielā skatuve atradīsies laukumā starp Pasta salas slidotavu un estrādi, tādēļ šogad nosacīti būs divas festivāla zonas – smilšu skulptūru parks un festivāla centrālā skatuve pie Pasta salas slidotavas.

Sakarā ar estrādes izbūvē paredzētajiem darbiem un Smilšu skulptūru festivāla tehnisko iekārtošanu, Pasta sala apmeklētājiem tiks slēgta no 04.06. līdz 09.06. plkst. 10.00.

Divu dienu garumā Pasta salā varēs baudīt kultūras programmu visai ģimenei – sestdien un svētdien dienas pirmajā cēlienā notiks Jelgavas Jaunā teātra un Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra izrādes bērniem. Sestdien pulksten 13.30 un svētdien pulksten 12 un 15 varēs sekot līdzi notikumiem Jelgavas Jaunā teātra bērnu izrādē “Izgudrotāji”, bet Ā.Alunāna Jelgavas teātris piedāvās rotaļu izrādi un rotaļas bērniem, kas sestdien paredzētas pulksten 12 un 15, bet svētdien – pulksten 13.30. Tāpat Pasta salā darbosies smilšu skulptūru darbnīca, kurā interesentiem būs iespēja iejusties tēlnieka lomā, veidojot savu smilšu skulptūru.

Savukārt pēcpusdienā un vakarā Pasta salu pieskandinās vairāki koncerti. Sestdien no pulksten 17.30 uzstāsies grupa “Iļģi”, Aija Andrejeva, “Bet Bet”, bet vakara noslēgumā, pulksten 22, uz skatuves kāps Normunds Jakušonoks un L.Tipa orķestris. Festivāla noslēdzošajā dienā, svētdien, Pasta salā no pulksten 17 muzicēs lietuviešu grupa “Jonis”, kā arī pašmāju “Sudden lights” un “Jumprava|”.

Mudinot festivāla apmeklētājus biļetes iegādāties savlaicīgi, iepriekšpārdošanā tās pieejamas par zemāku cenu: biļete pieaugušajiem maksā 4 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem – 2 eiro. Var iegādāties arī ģimenes biļeti (2 pieaugušie + 2 bērni vai 1 pieaugušais + 3 bērni), kuras cena ir 6 eiro. Uzrādot Jelgavas iedzīvotāja karti, biļetes iepriekšpārdošanā var nopirkt par 2 eiro, uzrādot Jelgavas skolēna apliecību – par 1 eiro, bet ar “Jelgavas Vēstneša” kuponu, kas būs atrodams 31. maija un 7. jūnija laikraksta numurā, atlaidi var saņemt, biļetes iegādājoties tikai iepriekšpārdošanā kultūras nama kasē, cena – 2 eiro.

Savukārt festivāla norises dienās biļešu cena pieaugušajiem būs 5 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem – 3 eiro, bet ģimenes biļeti varēs iegādāties par 10 eiro. Uzrādot Jelgavas iedzīvotāja karti, biļetes cena būs 3 eiro, bet ar Jelgavas skolēna apliecību – 2 eiro. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja festivālā – bez maksas.

Biļetes var iegādāties Jelgavas kultūras nama kasē, «Biļešu paradīzes» kasēs un internetā, bet festivāla norises dienās – arī Pasta salā. Jāpiebilst, ka festivāla apmeklētāju ērtībai biļetes varēs uzrādīt arī elektroniski, kā arī, pametot festivāla norises teritoriju, saņemt zīmodziņu, kas sniegs iespēju Pasta salā konkrētajā dienā atgriezties arī vēlāk.

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

smilsuskulpturas_2018_druka.jpg

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldība