Pēc Kučinska uzklausīšanas “Vienotība” vēlas informācijas noplūdi Kļaviņa lietā vērtēt NDK

0

Pēc Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) uzklausīšanas partija “Vienotība” vēlas, lai informācijas noplūdes jautājums Saeimas deputāta Askolda Kļaviņa (ZZS) lietā tālāk tiktu vērtēts Saeimas Nacionālās drošības komisijā (NDK), – to šodien žurnālistiem norādīja “Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Hosams Abu Meri un Saeimas NDK vadītāja Inese Lībiņa-Egnere (V).

“Vienotība” sagaida, ka premjers šo jautājumu plašāk skaidros sabiedrībai. Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Kučinskis pēc tikšanās ar partijas pārstāvjiem šodien atkārtoti noliedza, ka būtu izpaudis informāciju Kļaviņa lietā.

Lībiņa-Egnere norādīja, ka gan frakcijai, gan premjeram norādījusi, ka nevēlas, lai NDK tiktu izmantota priekšvēlēšanu politiskajās cīņās. Komisija skatīs jautājumu par to, lai tiesībsargājošās iestādes netiktu ietekmētas. Politiķe akcentēja, ka nav pieļaujams, ka viens deputāts ir zinājis iepriekš par savu procesu pirms tiesībsargājošās iestādes par attiecīgo lietu vērsās Saeimā.

Vaicāta, vai uz NDK tiks saukts arī Kučinskis, Lībiņa-Egnere norādīja, ka šī situācija jārisina “soli pa solim” un ka sākotnēji plānots uzklausīt un iztaujāt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Ģenerālprokuratūras pārstāvjus.

Kučinska vērtējumā, pašreizējā situācija ir “mērķtiecīgi no mušas uzpūsts zilonis” priekšvēlēšanu kampaņas laikā.

Jau ziņots, ka Kļaviņa lietas izmeklētājs par iespējamu informācijas izpaušanu vērsās Ģenerālprokuratūrā, kura veica pārbaudi, taču 2.jūlijā nolēma atteikt sākt kriminālprocesu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un pirmstiesas kriminālprocesā iegūto ziņu izpaušanu.

Žurnāls “Ir” iepriekš vēstīja, ka Kļaviņu par KNAB sākto kriminālprocesu saistībā ar viņa saņemtajām transporta kompensācijām telefoniski pabrīdinājis kādreizējais premjers no Zaļo un zemnieku savienības Indulis Emsis, bet KNAB šo telefonsarunu noklausījies. Tāpat plašsaziņas līdzekļos iepriekš izskanējis, ka informācijas izpaušanā, iespējams, iesaistīts arī Kučinskis.

Kā rakstīja žurnāls, avotu sniegtās liecības liek domāt, ka Emsis par faktu, ka pret Kļaviņu sākts kriminālprocess, varētu būt uzzinājis pēc tam, kad to ZZS biedriem, kuriem tobrīd bija jālemj par vēlēšanu sarakstu veidošanu, izstāstījis Kučinskis.

Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas virsprokurors Modris Adlers Latvijas Televīzijas raidījumam “De facto” paziņojis, ka prokuratūras ziņojumā un KNAB izmeklētāja ziņojumā ģenerālprokuroram nav minēts, ka Kučinskis būtu izpaudis kriminālprocesā esošas kaut kādas ziņas. KNAB priekšnieks Straume vispār neesot minēts ziņojumā.

Arī KNAB apgalvo, ka biroja izmeklētājs Ģenerālprokuratūrai nebija lūdzis izvērtēt premjerministra rīcību.

KNAB ir sācis kriminālprocesu pret Saeimas deputātu Kļaviņu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā. Kļaviņš pēc kļūšanas par liepājnieku bija sācis saņemt piecreiz lielāku transporta kompensāciju.