Pedagogi, studenti un zinātnieki aicina Saeimu izveidot Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisiju

0

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA), Latvijas Studentu apvienība un Latvijas Jauno zinātnieku apvienība lūdz Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un visām Saeimas deputātu frakcijām izveidot Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisiju.

Kā aģentūra LETA uzzināja LIZDA, organizācijas vēlas šādas apakškomisijas izveidi, lai turpmāk tiktu nodrošināta augstākās izglītības un zinātnes jautājumu saistīto likumdošanas priekšlikumu un iniciatīvu efektīva apspriešana un ieviešana.

LIZDA akcentēja, ka gan likumdevēja, gan izpildvaras līmenī ir aktuāli vairāki ar augstākās izglītības un zinātnes attīstību saistīti jautājumi – kvalitātes nodrošināšana, resursu konsolidācija un koplietošana, bāzes finansējuma palielināšana, akadēmiskā un zinātniskā personāla karjeras iespēju attīstība. Tāpēc apakškomitejā būtu svarīgi diskutēt par Augstskolu likuma un Zinātniskās darbības likuma apvienošanu, par studiju procesa nedalīšanu atsevišķi akadēmiskajās un profesionālajās studiju programmās.

Arodbiedrībā atgādināja, ka Augstākās izglītības padome rosinājusi 2019.gadu noteikt par Latvijas Nacionālās augstākās izglītības un zinātnes simtgades gadu.