Pļaviņš/Točs iekļūst Pasaules kausa četru zvaigžņu posma astotdaļfinālā

0

Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs piektdien sasniedza Čehijā notiekošā Ostravas Pasaules kausa četru zvaigžņu posma astotdaļfinālu.

Pļaviņš/Točs, kuri izlikti ar 13.numuru, izslēgšanas mačā ar rezultātu 2-0 (21:16, 21:12) pārliecinoši uzveica ar 26.numuru izliktos brazīliešus Tjagu un Žorži.

Nākamo spēli Latvijas duetam tādējādi jāaizvada sestdien pret Vācijas sportistiem Jūliusu Toli un Klemensu Vikleru, kuri izlikti 30.numuru.

Jau ziņots, ka Latvijas duets piektdien izšķirošajā mačā par tikšanu izslēgšanas turnīrā, ar 2-0 (23:21, 21:11) D grupas cīņā pārspēja austriešus Martinu Ermakoru un Moricu Pristaucu, kuri bija izlikti ar 29.numuru.

Pirmajā mačā ceturtdien Pļaviņš/Točs ar rezultātu 1-2 (21:13, 18:21, 9:15) piedzīvoja zaudējumu pret Meksikas pāri Huanu Virgenu un Lombardo Ontiverosu, kuri izlikti ar 20.numuru.

Pirms tam ceturtdien uzvaras abās grupas spēlēs izcīnīja ar 11.numuru izliktie Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs, kuri līdz ar to automātiski kvalificējušies izslēgšanas turnīra otrajai kārtai un nākamo maču aizvadīs tikai sestdien.

Vīriešu turnīra kvalifikāciju pirms tam nepārvarēja Kristaps Šmits/Mihails Samoilovs un Toms Šmēdiņš/Haralds Regža.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka sieviešu turnīrā Latvijas pludmales volejbolistes Tīna Laura Graudiņa un Anastasija Kravčenoka piektdien sasniedza Čehijā notiekošā Ostravas Pasaules kausa četru zvaigžņu posma izslēgšanas turnīru, taču zaudēja tā pirmajā kārtā, dalību sacensībās noslēdzot dalītā 17.vietā.

Ar 27.numuru izliktās Graudiņa/Kravčenoka F apakšgrupas izšķirošajā mačā par vietu izslēgšanas turnīrā ar 2-0 (21:12, 21:19) pieveica čehietes Kristīnu Kolocovu un Mihalu Kvapilovu, kuras sacensībās bija izliktas ar 11.numuru un pērn izcīnīja sudrabu Eiropas čempionātā.

Pirms tam šonedēļ sieviešu turnīra kvalifikācijas barjeru nepārvarēja Marta Ozoliņa un Agnese Caica, ko izdevās paveikt Graudiņai/Kravčenokai.

Šī turnīra sacensību formāts paredz, ka katrs pāris apakšgrupā aizvadīja divas spēles – vispirms savā starpā tikās grupas pirmā un ceturtā, kā arī otrā un trešā komanda, bet pēc tam spēkus samēroja abu maču uzvarētāji, kā arī zaudētāji. Abās spēlēs uzvarējusī komanda automātiski sasniedza izslēgšanas turnīra otro kārtu, vienības, kas guva pa vienai uzvarai, iekļuva izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā, bet abos mačos zaudējušajam pārim sacensības noslēdzās. Šāds sacensību formāts daļā Pasaules kausa posmu tika ieviests pērn.

Pirms iepriekšējās sezonas notika izmaiņas Pasaules kausa posmu gradācijā. Nozīmīgākajām sacensībām – pasaules čempionātam, “Major” posmiem un sezonas noslēguma finālturnīram – piešķirtas piecas zvaigznes, “Grand Slam” posmiem – četras zvaigznes, kamēr zemāka līmeņa turnīriem no vienas līdz trim zvaigznēm.