Pludmales volejbolisti Solovejs/Finsters sasniedz Ķīnā notiekošā trīs zvaigžņu turnīra “play-off”

0

Latvijas pludmales volejbola pāris Aleksandrs Solovejs un Rihards Finsters ceturtdien sasniedza Ķīnā notiekošā Pasaules kausa trīs zvaigžņu posma izslēgšanas turnīru.

Sacensībās ar 11.numuru izliktie Solovejs/Finsters F apakšgrupas pirmajā mačā ar 2-1 (19:21, 18:21, 15:12) uzvarēja vāciešus Maksu Becīnu un Jonatanu Erdmanu, kuriem šajās sacensībās piešķirts 22.numurs un kuri startē ar rīkotāju piešķirto ielūgumu jeb “wild card”.

Līdz ar to Latvijas duets cīnīsies par pirmo vietu grupā, vēlāk ceturtdien aizvadot maču pret amerikāņiem Mailsu Evansu un Viljamu Kolinski, kuriem piešķirts sestais numurs.

Savukārt sieviešu turnīrā zaudējumu piedzīvoja ar 28.numuru izliktās Varvara Brailko un Anete Namiķe, kuras E apakšgrupas cīņā ar 0-2 (13:21, 13:21) pārliecinoši piekāpās ar piekto numuru izliktajām austrālietēm Fēbei Bellai un Džesikai Ngavamo.

Nākamo maču par vietu izslēgšanas turnīrā Latvijas pārstāves aizvadīs piektdien, kad tiksies ar austrietēm Evu Freibergeru un Valēriju Teiflu, kurām piešķirts 21.numurs.

Pamatturnīrā piedalās 32 dueti, kuri sadalīti astoņās apakšgrupās. Vispirms savā starpā tiekas grupas pirmā un ceturtā, kā arī otrā un trešā komanda, bet pēc tam spēkus samēro abu maču uzvarētāji, kā arī zaudētāji. Abās spēlēs uzvarējusī komanda automātiski sasniedz izslēgšanas turnīra otro kārtu, vienības, kas guvušas pa vienai uzvarai, iekļūst izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā, bet abos mačos zaudējušajam pārim sacensības jānoslēdz. Šāds sacensību formāts daļā Pasaules kausa posmu tika ieviests pērn.

Haijanā norisinās Pasaules kausa triju zvaigžņu turnīrs. Kalendāra nozīmīgākajām sacensībām – pasaules čempionātam, “Major” posmiem un sezonas noslēguma finālturnīram – ir piecas zvaigznes. Kādreizējiem “Grand Slam” posmiem ir četras zvaigznes, kamēr zemāka līmeņa turnīriem – no vienas līdz trim zvaigznēm.