Politologs: Lielāks skaits neizlēmušo balsotāju nozīmē plašāku telpu LRA iespējām vēlēšanās

0

Salīdzinājumā ar 2014.gada vēlēšanām pašlaik ir lielāks skaits neizlēmušo balsotāju, kas nozīmē plašāku telpu Latvijas Reģionu apvienības (LRA) iespējām parlamenta vēlēšanās, šodien LRA forumā “Reģionu spēks Latvijas izaugsmei” sacīja politologs Ivars Ījabs.

LRA pašvaldību vēlēšanu rezultāti bija visnotaļ labi, kas dod zināmu cerību, raugoties nākotnē, norādīja Ījabs. Reizē ir dažas lietas nacionālajā līmenī, kam ir jāpievērš uzmanība, pauda politologs.

Ījabs akcentēja, ka salīdzinājumā ar 2014.gadu pašlaik vēlētāji ir dezorientēti, par ko liecina statistika, ka pirms četriem gadiem ap šo laiku neizlēmušie vēlētāji bija 20%, savukārt šogad aprīlī tādi ir 28%. Līdz ar to priekšvēlēšanu telpa, kur sevi pieteiks Latvijas Reģionu apvienība, ir plašāka nekā 12.Saeimas vēlēšanu laikā, pauda Ījabs.

Politologs akcentēja, ka arī lielais neizlēmušo vēlētāju skaits liecina, ka pašreizējie partiju reitingi aptaujās saistībā ar Saeimas vēlēšanu rezultātiem pašlaik “principā neko nenozīmē”. Tāpēc svarīgi, ko LRA pārstāvji paši darīs priekšvēlēšanu kampaņas laikā, kas solās būt sīva, uzsvēra politologs.

Kā ziņots, LRA šodien forumā “Reģionu spēks Latvijas izaugsmei” nosauks Ministru prezidenta amata kandidātu Saeimas vēlēšanām. Iepriekš neoficiāli tika pausts, ka vislielākās izredzes tikt nosauktam par LRA premjera amata kandidātu Saeimas vēlēšanām ir LRA valdes loceklim, vēl nesen “Vienotības” priekšsēdētāja amata kandidātam, Saeimas deputātam Edvardam Smiltēnam.